پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • سه‌شنبه / 3 سپتامبر 2019 / 14:46
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 280
  • خبرنگار : 104

افزایش ۵۰ درصدی سطح زیر کشت نیشکر در خوزستان

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اشاره به برنامه کشت نیشکر در سطح ۲۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان گفت: عملیات کشت در حال انجام است و این عملیات حداکثر تا دهه اول مهرماه ادامه دارد.
به گزارش خوزآنلاین عبدعلی ناصری اظهار کرد: برنامه کشت نیشکر در ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت‌های نیشکر عملیاتی شد و تلاش می‌شود در چهارچوب برنامه ریزی شده به وضعیت تولید پایدار در نیشکر برسیم.
وی افزود: علاوه بر بسیج امکانات و پرسنل شرکت برای عملیات کشت امسال در سطح ۲۰ هزار هکتار، به دلیل حجم بالای این عملیات، بیش از ۴ هزار نیروی محلی و روستایی نیز از روستاهای همجوار کشت و صنعت‌های هفتگانه توسعه نیشکر از شمال تا جنوب اهواز به کار گرفته شدند.
ناصری با بیان اینکه سطح زیر کشت نیشکر در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: به دلیل اینکه سیل به ۴۰ هزار هکتار از اراضی نیشکر آسیب وارد کرد ما در یک عملیات سنگین برای جبران خسارات، برنامه‌ریزی افزایش کشت ۵۰ درصدی را انجام دادیم و این عملیات کشت در یک بازه زمانی دو ماهه با موفقیت در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی پیش بینی کرد در سال زراعی جاری، تولید شکر در طرح‌های هفتگانه شرکت از ۳۰۰ هزار تن به ۴۰۰ هزار تن برسد و در سه سال آینده تولید شکر در واحدهای هفتگانه کشت و صنعت با رسیدن به شرایط عادی، به رقم ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن برسد.

 

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار