دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • سه‌شنبه / 3 سپتامبر 2019 / 14:31
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 276
  • خبرنگار : 104

رئیس مرکز بهداشت خوزستان خبر داد:

فعالیت ۴۸ اکیپ در برنامه تشدید بازرسی‌های بهداشتی محرم

رئیس مرکز بهداشت خوزستان از فعالیت ۴۸ اکیپ در برنامه تشدید بازرسی‌های بهداشتی در محرم خبر داد.
به گزارش خوزآنلاین،دکتر مهدی حسینی‌زاده با اشاره به انجام نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تأمین مواد اولیه نذورات، مراکز تهیه و توزیع نذورات، تکایا، مساجد و حسینیه‌ها اظهار کرد: برنامه‌ریزی با ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط جهت حفظ سلامت برگزاری مراسم و حفظ سلامت عمومی انجام می‌شود.
وی افزود: در سال جاری برنامه‌های تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌های ماه محرم با تشکیل ۴۸ اکیپ در ۲۰ شهرستان تابعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز و با مشارکت ۲۷۳ بازرس و سایر نیروهای پشتیبانی در حال اجرا است.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بررسی وضعیت سلامت محیط مواکب، حسینیه‌ها، تکایا و مساجد با محوریت نظارت بر سلامت مواد غذایی، وضعیت بهداشتی محل تهیه نذورات، ارائه آموزش‌های بهداشتی در محل به متولیان عزاداری‌ها و نظارت بر سلامت متولیان تأمین‌کننده و توزیع‌کننده غذا با تأکید بر نظارت بر سلامت آشامیدنی‌ها، آب شرب و یخ مورد استفاده در مراسمات، عمده نظارت‌های تیم‌های بهداشتی است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: نظارت تیم‌های بازرسی از مواکبی که در زمان صبحگاهی فعالیت می‌کنند، آغاز می‌شود و به صورت تشدیدیافته از عصر تا پاسی از شب و تا پایان فعالیت مواکب ادامه دارد.
حسینی‌زاده با بیان اینکه تأیید سلامت افراد فعال در مراسم الزامی است، تصریح کرد: نحوه تأیید سلامت افراد فعال در مواکب و تکایا، حسینیه‌ها و مساجدی که با نوشیدنی‌ها و مواد غذایی ارتباط مستقیم دارند، با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و ملزم کردن مسئولان مواکب جهت معرفی تمامی افراد فعال در این زمینه به مراکز بهداشتی درمانی جهت انجام معاینات پزشکی و تأییدیه سلامت افراد انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و عدم رعایت مسائل بهداشتی در مواکب، حسینه‌ها، مساجد و تکایا و هیات‌ها با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس بگیرند تا در سریع‌ترین زمان ممکن پیگیری لازم انجام شود.

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار