دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • سه‌شنبه / 3 سپتامبر 2019 / 14:26
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 272
  • خبرنگار : 104

پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی ثبت‌نام زائران اربعین

مسئول عتبات عالیات اداره‌کل حج و زیارت خوزستان با اشاره به ثبت‌نام ۱۳ هزار و ۸۰۰ خوزستانی در سامانه سماح، از پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی ثبت‌نام زائران اربعین خبر داد.
به گزارش خوزآنلاین،محمدامین یاقوت با اشاره به آغاز نام‌نویسی زائران اربعین حسینی در سامانه سماح، اظهار کرد: هزینه ثبت‌نام زائران از طریق سامانه  samah.haj.ir ویژه اربعین، ۲۲ هزار تومان و ثبت‌نام از طریق دفاتر خدمات زیارتی ۲۵ هزار تومان خواهد بود که این ارقام صرف بیمه و خدمات درمانی می‌شود.
وی افزود: از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون ۱۶۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد، خوزستانی هستند.
مسئول عتبات عالیات اداره‌کل حج و زیارت خوزستان گفت: طبق توافق قبلی مسئولان جمهوری اسلامی ایران و مسئولان کشور عراق، زائران ایرانی از اول ماه محرم (۱۰ شهریورماه) تا بیستم ماه صفر اجازه دارند بدون داشتن روادید به عراق سفر کنند که احتمال افزایش این زمان تا پایان ماه صفر وجود دارد.
یاقوت بیان کرد: داشتن گذرنامه معتبر برای خروج از پایانه های مرزی چذابه و شلمچه لازم ضروری است.

وی تصریح کرد: در اربعین سال گذشته ۱۶۷ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد افزایش ۳۰ درصدی تعداد ثبت‌نام‌شدگان باشیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار