دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • جمعه / 6 سپتامبر 2019 / 15:29
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 734
  • خبرنگار : 104

حل مشکلات خوزستان نیازمند اراده ملی است

امام جمعه اهواز گفت: با توجه به محرومیتی که علی‌رغم غنای منابع زیرزمینی و روزمینی در استان ملاحظه میکنیم تا زمانی که اراده ملی مانند جنگ هشت سال دفاع مقدس در کنار خوزستان قرار نگیرد ما نمی‌توانیم مشکلات خود را حل کنیم.

به گزارش خوزآنلاین،حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، در اشاره به تمهیدات لازم برای حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله احتمالی اظهار کرد: ما باید خود را مهیا کنیم تا خساراتی را که در انتهای سال به مردم وارد شد بار دیگر تکرار نشود در این راستا نیز قطعا باید به سیل‌بندها،کانال‌های سیلاب‌بر و لایروبی‌ها توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: این مطالبه به حق مردم خوزستان است که مسوولین قبل از آنکه اتفاقی مانند سال گذشته رخ دهد  تمهیدات لازم را نسبت به این مسئله آماده کنند.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: با توجه به محرومیتی که علی‌رغم غنای منابع زیرزمینی و روزمینی در استان ملاحظه میکنیم تا زمانی که اراده ملی مانند جنگ هشت سال دفاع مقدس در کنار خوزستان قرار نگیرد ما نمی‌توانیم مشکلات خود را حل کنیم.

وی افزود: به سهم خود فراخوانی در راستای جمع گروه‌های جهادی سراسر کشور و تشکیل قرارگاه جهادی بزرگ را خواهیم داد تا بتوانیم این فاصله ظالمانه طبقاتی محرومیت در استان را کاهش دهیم.

موسوی‌فرد ضمن مرهون دانستن حیات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با تاسی به اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهما السلام،  بیان کرد:  قیام خون‌بار حادثه کربلا و شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان در مقابل حکومت جبار اموی درس مقاومت و ایستادگی را به بشریت آموخت.

وی افزود: راه نجات از ستم زورگویان و زیاده‌خواهی سلطه‌جویان برای همه اعصار با تاسی به این حادثه خون‌بار نشان داده شده است؛ انقلاب اسلامی نیز با الهام از قیام عاشورا توانسته استبداد داخلی را با شکست مواجه کند و نبرد با استکبار جهانی را در سرلوحه کار خود قرار دهد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار