جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

Friday, 24 May , 2024

کرامت هر امتی در گرو جهاد و مقاومت است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جهاد سپر امت اسلامی است، گفت: کرامت هر امتی در گرو جهاد و مقاومت است و امروزبه برکت مقاومت اسلامی، عزتمند هستیم و در برابر دشمن قدرت بازدارنده داریم.

به گزارش خوزآنلاین،  آیت الله عباس کعبی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری پنج‌شنبه شب در مراسم عزاداری سالارشهیدان در مرکز علمی فرهنگی امام حسین (ع)، با بیان اینکه تقدس مجاهدان راه خدا از فرشتگان بالاتر است، اظهار کرد: خونریزی در راه باطل فساد است اما برخلاف آن، جهاد در راه خدا مقدس است زیرا موجب اصلاح و نجات بشریت از ظلم می شود.

وی با اشاره به حدیث امام علی (ع) مبنی بر اینکه جهاد یکی از درهای بهشت است و خداوند آن را بر روی اولیای خاص خود گشوده است، عنوان کرد: درهای هشتگانه بهشت، به علت اختلاف درجات بهشتیان است؛ مجاهدان اولیای خدا هستند زیرا تمام وجود خود را فدا می‌کنند و بزرگترین درجات تقوا نیز تقوای فداکاری است.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جهاد محافظ و سپر امت اسلامی است، بیان کرد: کرامت هر امتی در گرو جهاد و مقاومت است و اگر امنیتی که مجاهدان و شهدا برای امت اسلامی به ارمغان می‌آورند، نبود، کرامت امت از میان می‌رفت.

کعبی تصریح کرد: مجاهدان و شهادت طلبان که در مکتب حضرت سید الشهدا (ع) تربیت شده اند نیروی بازدارنده را ایجاد می‌کنند و امروز امت اسلامی به برکت مقاومت اسلامی، قدرت بازدارنده در برابر دشمنان دارد.

وی با بیان اینکه، امروز ایران اسلامی به برکت مدافعان حرم قدرتمند است، عنوان کرد: کسانی که از مقاومت و جهاد را دوری می‌کنند اعتماد به نفس خود را از دست داده و احساس حقارت می‌کنند و بر ذلت آنها افزوده می‌شود که نمونه آن تحقیر سعودی‌ها توسط آمریکا است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار