دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

بخاطر عزل برخي مديران متخلف، شورا را به انحلال نكشانيد

وقتي حاشيه پردازان پس از تخريب هاي فراوان و ناجوانمردانه عليه اعضاي شوراي شهر ديدند نمايندگان مردم در پارلمان براي تحول در شهر اراده و عزمي فولادين و جدي دارند و نميتوانند مانع عزل مديران فصيلي، ناكارمد و بعضا فاسد شوند اقدام به تخريب و تهمت هاي ناروا به شهردار جوان كردند.

حواشي يا جوسازي يكي از مواردي مي باشد كه هر شخص، دستگاه يا ارگاني ناگزير و ناخواسته حتي براي يك بار هم شده با آن روبرو مي شود.

متاسفانه اين معضل در ارگان هايي كه بيشتر با مردم سروكار داشته و يا شهروندان براي آن جايگاه ويژه قايل هستند بيشتر اتفاق ميفتد.

اين معضل در دستگاه هايي همچون شهرداري ها بيشتر از ديگر ارگان ها اتفاق ميفتد به نحوي كه حاشيه يا همان جوسازي جزو قسمت هاي جدا نشدني از اين نهاد غير عمومي محسوب مي شود، و از ديد مديران و كاركنان اين ارگان ها موضوعي عادي قلمداد مي شود.

همواره مقابله با حواشي در شهرداري ها باعث شده انرژي قابل توجهي از مديراني كه بايد براي خدمت به مردم و آباداني شهر صورت گيرد براي اين معضل صرف شود.

حاشيه زماني خطرناك مي شود كه چاشني تخريب با آن آميخته شده و منجر به نااميدي مردم و القاي حس ناكارآمدي و متخلف بودن همه مجموعه مي شود.

اما حاشيه و جوسازي در شهر اهواز بعد از ورود اعضاي موسوم به جمنا كه از قاطبه نيروهاي ارزشي، متدين و انقلابي شهر بوده و توانستند با شعارهايي از قبيل فساد ستيزي، تحول در چهره شهر و رفع تبعيض در ارايه خدمات مناطق، اعتماد مردم را جلب كرده و اكثريت شوراي شهر اهواز را از آن خود نمايند، رنگ و بوي سياسي گرفته است.

شوراي شهر پنجم اهواز بعد از آن كه مشاهده كرد كتانباف نميتواند سكان دار خوبي براي رسيدن به اهداف والايش باشد ايشان را با ١١ راي عزل و موسي شاعري جوان را به عنوان سرپرست و جوان ترين شهردار كلانشهر ايران انتخاب كردند.

پس از عزل كتانباف و شروع به كار شهردار جوان افرادي با ايجاد حواشي و تهمت هاي ناروا و ناجوانمردانه اقدام به تخريب شوراي شهر و شهردار اهواز نمودند.

شورايي كه تا به امروز در بين شوراهاي اداوار گذشته سالمترين و متخصص ترين محسوب ميشود با انتخاب شاعري جوان و با انگيزه سعي بر اين داشت كه در دو سال باقي مانده، تحولات اساسي در سيستم و ساختار شهرداري و شهر ايجاد كند تا به وعده هايي كه به مردم دادند جامه عمل بپوشانند.

شهردار جوان با عبرت گرفتن از گذشتگان در اقدامي جهادي اقدام به انتصاب مديران متدين، جوان و پر انرژي نمود.(البته به برخي از انتصابات ايشان انتقاداتي وارد است).

عزل مديران بي انگيزه، ناكارآمد و فسيلي و در مقابل انتصاب مديران جوان و با انگيزه كه در طول تاريخ شهرداري اهواز بي نظير و بي سابقه بوده و از همه مهمتر آوردن قرارگاه خاتم الانبياء سپاه پاسداران براي انجام پروژه هاي بزرگ و ماندگار به مذاق برخي ها خوش نيامد.

وقتي حاشيه پردازان پس از تخريب هاي فراوان و ناجوانمردانه عليه اعضاي شوراي شهر ديدند نمايندگان مردم در پارلمان براي تحول در شهر اراده و عزمي فولادين و جدي دارند و نميتوانند مانع عزل مديران فصيلي، ناكارمد و بعضا فاسد شوند اقدام به تخريب و تهمت هاي ناروا به شهردار جوان كردند.

اما اين تهمت ها و تخريب ها زماني به اوج خود رسيد كه شاعري جوان در چند روز اخير اقدام به عزل يكي از معاونين خود كه ٣ شهردار پر ادعا و بيش از ٦ سرپرست سابق نتوانستند ايشان را عليرغم تخلفات گسترده بركنار يا جابه جا كنند، نمود و پس از عزل اين مدير متخلف تهمت، افترا و جوسازي ها آغاز شد.

البته نويسنده اين مطلب با شناختي كه از شاعري دارد مطمئن است اين تهمت ها، تخريب ها و جوسازي ها ذره اي بر اراده استوار شهردار جوان تاثير نخواهد گذاشت ولي نكته قابل تامل اين است كه پس از تغيير معاون مذكور با كلكسيوني از تخلفات، برخي افراد عليه شهردار جوان جبهه گرفته و ايشان را به استيضاح آن هم پس از ٣ ماه از آغاز فعاليتش تهديد كرده اند.

حال چه ارتباطي بين اين افراد و مديران معزول وجود دارد خدا ميداند ولي چيزي كه نخبگان، شهروندان و رسانه ها از اعضاي شوراي شهر اهواز انتظار دارند ايجاد آرامش در شهر براي مردم و كاركنان خدوم شهرداري و جلوگيري از فرار سرمايه گزار است.

انتظار مي رود اعضاي شوراي شهر اهواز با درس عبرت گرفتن از انحلال شوراي سوم با ايجاد وحدت بين شورا و شهردار، حل اختلافات داخلي به دور از تنش و درگيري، برخورد با فساد و مفسدان، حمايت از اقدامات عمراني و خدماتي، نظارت بر فعاليت هاي شهرداري و مشورت گرفتن از افراد دلسوز و خوش نام، در اين ٢ سال باقي مانده پروژه هاي ماندگاري را براي شهر و مردم شريف و ولايتمدار اهواز به يادگار بگذارند.

حسن سلامت دوم – سردبير روزنامه نسيم خوزستان

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار