چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳

Wednesday, 22 May , 2024

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:

ثبت نام بیمه تکمیلی برای رانندگان کامیون و خانواده آنها رایگان است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی رایگان رانندگان کامیون و خانواده آنها خبر داد.

به گزارش خوزآنلاین،غلامعباس بهرامی نیا روز شنبه با اشاره به اینکه در قرارداد جدید بیمه تکمیلی رانندگان به منظور رفاه حال خانواده این افراد تغییراتی صورت گرفته است، اظهارداشت: بر اساس تصمیم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، علاوه بر همسران رانندگان، دو فرزند آنها به این طرح اضافه می شوند.

وی افزود: یکی دیگر از نکات مورد توجه در قرارداد جدید این است که علاوه بر رانندگان جا مانده از ثبت نام دور قبل، افرادی که طی مدت یک سال اخیر به این شغل وارد شده اند نیز مشمول بیمه تکمیلی درمان خواهند شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اینکه رانندگان از روز گذشته تا ۱۵ آبان فرصت دارند تا مدارک خود را برای ثبت نام ارائه کنند، گفت: شرکت های حمل و نقل جاده ای بر اساس امضای قرارداد با شرکت های بیمه موظف به پوشش درمانی رانندگان کامیون ها به صورت رایگان هستند.

۱۵ هزار و ۳۰۰ راننده خوزستانی بیمه تکملی دارند

بهرامی نیا با اشاره به اینکه علاوه بر همسرراننده دو نفر از فرزندان زیر ۱۸ سال نیز شامل این بیمه می شوند، گفت: این درحالی است که برای فرزندان دختر به شرطی که ازدواج نکرده باشد، محدودیت سنی وجود ندارد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۲۹ راننده کامیون استان خوزستان برای بیمه تکمیلی ثبت نام کردند و تعدادی از رانندگان که در ثبت نام سال گذشته جا مانده بودند و در طول یک سال اخیر به این شغل وارد شده‌اند در ثبت نام جدید می توانند مدارک خود شامل شماره شبای حساب بانکی و مشخصات شناسنامه ای همسر و ۲ نفر از فرزندان خود را به ۶ دفتر پیشخوان و  ۱۶ مرکز صدور کارت هوشمند انجمن صنفی رانندگان  فعال در سراسر استان ارائه دهند.

بر اساس این گزارش، طبق قانون، بیمه پایه رانندگان کامیون، بیمه خویش فرماست که این قانون از سال ۷۹ به تصویب رسید و اجرای آن از سال ۸۱ آغاز شد و این درحالی است که برای تامین هزینه های بیمه تکمیلی رانندگان از درآمد شرکت حمل و نقلی در حساب شرکت بیمه منظور می‌شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار