دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

رییس هیات کبدی خوزستان:

در خوزستان با کمبود داور خانم مواجه هستیم

رییس هیات کبدی خوزستان با بیان این که در استان با کمبود داور خانم مواجه هستیم، گفت: یکی از دلایل برگزاری دوره داوری که ۲۳ شهریورماه، برطرف کردن نقاط ضعف چندین ساله کبدی خوزستان است.

به گزارش خوزآنلاین،کمال سعدی آل کثیر اظهار کرد: در راستای اهداف آموزشی و به منظور گسترش رشته ورزشی کبدی در سراسر استان و همچنین به منظور تکمیل کادر داوری و مربیگری استان و معرفی استعدادها جهت قضاوت مسابقات کشوری و بین المللی، یک کارگاه آموزشی داوری و مربیگری و همچنین آشنایی با این رشته مهیج با حضور اساتید برجسته کشور، آقای ساریخانی رییس کمیته داوران فدراسیون و آقای دلیری رییس کمیته استعدادیابی فدراسیون به صورت رایگان را در اهواز برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در اين كارگاه آموزشي كه ١٣٠ نفر از ورزشكاران، مربيان و داوران رشته كبدی و رشته های ديگر از سراسر استان حضور داشتند در ابتدا رييس كميته داوران فدراسيون، قوانين و مقرارات رشته كبدی و وظايف داور و سرداور را تشريح كرد و همچنين قوانين و مقررات جديد اين رشته را عنوان کردند و در پايان نیز به سوالات شركت كنندگان پاسخ داد. در ادامه نیز ریيس كميته استعداديابی، تاريخچه ای از رشته كبدی را بيان كرد و اصول مربيگری، تيم داری و نقش مربی را بيان كرد.

رییس هیات کبدی خوزستان گفت: در اين كاركاه با حضور مديركل ورزش و جوانان، با اهدا لوح سپاس و تنديس از اساتيد  دوره آموزشی و مسولان برگزاری  تقدير و تشكر شد. در این کارگاه افشین حیدری با اهدای تندیس به مناسبت ۱۰ شهریور روز داور، از آقای ساریخانی رییس کمیته داوران فدراسیون کبدی تقدیر کرد.

وی همچنین عنوان کرد: با توجه به این که حدود ۱۰ سال است، کبدی خوزستان از دیگر استان ها عقب بوده و هیج کار و برنامه ریزی برای ساخت تیم های پایه در استان وجود نداشته است، از شروع کار به عنوان رییس هیات کبدی استان، هداف و برنامه ها را برای ساخت تیم های پایه در استان قرار دادم که بتوانیم در سال های آتی از این سرمایه ها برای مسابقات نوجوانان و جوانان و هم بزرگسالان استفاده کنیم.

سعدی آل کثیر اداممه داد: در استان با کمبود داور خانم مواجه هستیم و یکی از دلایل برگزاری دوره داوری که ۲۳ شهریورماه، برطرف کردن نقاط ضعف چندین ساله کبدی خوزستان است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار