سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

کنترل و نظارت بر تردد در جاده‌های خوزستان تشدید شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از افزایش ایمنی، کنترل و نظارت بر تردد خودروها در جاده‌های استان در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی و روزهای پایانی تابستان خبر داد.

به گزارش خوزآنلاین،غلامعباس بهرامی نیا روز یکشنبه  اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و روزهای پایانی فصل تابستان و افزایش تقاضای سفر در این روزها، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اقدامات مضاعفی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: بازدید از ناوگان عمومی اتوبوس و سواری کرایه به منظور بررسی نحوه عملکرد رانندگان و نحوه خدمات دهی به مسافران، کنترل عملکرد مدیران فنی و بررسی وضعیت سلامت فنی و وسایل نقلیه عمومی پیش از سفر و نظارت بر فعالیت مراکز معاینه فنی سنگین استان از جمله اقدامات کارشناسان حمل و نقل و ایمنی ترافیک این اداره کل به مناسبت تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی و روزهای پایانی فصل تابستان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تصریح کرد: علاوه بر این، استقرار گشت های راهداری با چراغ های گردان در نقاط پر حادثه و هماهنگی با پلیس راه استان نیز در دستور کار قرار دارد.

به گفته وی تعداد ۱۷۰ اکیپ و گشت راهداری در مسیرهای موصلاتی استان با هدف فراهم سازی شرایط سفر ایمن در تابستان مستقر هستند.

این عضو شورای ترافیک استان خاطرنشان کرد: در استان خوزستان ۵۶۶ دستگاه اتوبوس، یک هزار و ۱۲۳ دستگاه مینی‌ بوس و یک هزار و ۴۱۵ دستگاه سواری کرایه، کار جابه‌جایی مسافران را برعهده دارند.

بهرامی نیا یادآور شد: پیش از آغاز سفرهای تابستانی، به منظور ایمن‌ سازی محورهای شریانی و اصلی اقداماتی از جمله اصلاح شیب شیروانی، شانه‌ سازی، اصلاح و ساماندهی تابلوها و علائم جاده‌ ای، لکه‌گیری و روکش، رفع نقاط پرحادثه، اصلاح هندسی قوس‌ ها، اجرای شیارهای هشدار دهنده و لرزاننده، بهبود و تقویت حفاظ‌های کناری جاده‌ ها و ملایم سازی شیب‌ های شیروانی در در جاده های استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا می توان به ۲۷ هزار متر مربع لکه‌گیری و هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در جاده‌ ها و محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد.

خوزستان ۱۸ هزار کیلومتر جاده و ۵۶ محور ارتباطی اصلی و فرعی وجود دارد و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه در این استان وجود دارد و بیشتر جاده ها دوطرفه است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار