پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • سه‌شنبه / 10 سپتامبر 2019 / 22:57
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1085
  • خبرنگار : 104

اقامه نماز یکی از بزرگترین جلوه‌های عاشورا است

نماینده ولی فقیه در خوزستان اقامه نماز را یکی از بزرگترین جلوه‌های قیام امام حسین (ع) و حماسه عاشورا دانست و گفت:توجه به نماز اول وقت و نماز جماعت آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

به گزارش خوزآنلاین،حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی فرد روز سه شنبه پس از اقامه نماز ظهر عاشورا در اهواز اظهار داشت : این که در ظهر عاشورا وجود مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) دست از جنگ کشید و نماز اول وقت را به جماعت اقامه کرد دارای پیام بزرگی برای جهانیان است.

وی افزود: سیدالشهدا(ع) با اقامه نماز اول این پیام را به جهانیان مخابره کرد که هیچ عملی مهمتر از نماز اول وقت نیست .

امروز اگر در جامعه شاهد آسیب های اجتماعی فراوانی هستیم به این دلیل است که به اقامه نماز جماعت و نماز اول وقت توجه لازم و کافی نداریم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: انتظار می رود اقامه نماز جماعت و اول وقت اولویت جامعه اسلامی باشد چرا که در سایه آن بسیاری از

گرههای جامعه گشوده خواهد شد. 

وی اظهار داشت: امیدواریم به روزی برسیم که تمام هیات های عزاداری هنگام نماز ، عزاداری را متوقف کرده و نماز جماعت اول وقت را برپا کنند چرا که سید الشهدا(ع) در روز عاشورا دست از جنگ کشید و نماز جماعت برپا کرد.

حجت الاسلام موسوی فرد همچنین عزاداری مردم خوزستان در تاسوعا و عاشورای حسینی را ستود و بیان داشت: مردم خوزستان با وجود گرمای هوا در این ایام به عزاداری پرداختند و نماز ظهر عاشورا را با شکوه پرداخت کردند.

وی همچنین به همایش بزرگ اربعین اشاره کرد و زائران اربعین حسینی توصیه کرد در طول مسیر با محرومان همدردی کنند تا درد و رنج اهل بیت (ع) را بیشتر احساس کنند .

به گزارش خوزآنلاین،نماز ظهر عاشورا روز سه شنبه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در منطقه کیانپارس با حضور جمعی از عزاداران حسینی (ع) اقامه شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار