پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

  • سه‌شنبه / 10 سپتامبر 2019 / 12:07
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1071
  • خبرنگار : 104

طنین نوای حزن انگیز یاحسین(ع) در عاشورای خوزستان

مردم جای جای خوزستان در روز عاشورا، حماسه دیگری از عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت(ع) را به نمایش گذاشتند و طنین یا حسین (ع) را یک صدا فریاد زدند.

به گزارش خوزآنلاین،دهم محرم یادآور شهادت غریبانه امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش در سرزمین کربلا است؛ افرادی که با در پیش گرفتن عزت و آزادگی، پیام حریت را به جهان رساندند.

واقعه کربلا و جانفشانی امام حسین(ع) و یاران وفادار آن حضرت، نقطه عطفی در تاریخ اسلام شد که هرگز به فراموشی سپرده نشده و همواره زنده و جاوید است.

امروز تمام خیابان های اهواز و دیگر شهرهای خوزستان مملو از جمعیت عزاداری است که با تمام وجود عشق و ارادات خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) ابراز می کنند.

مردم خوزستان در قالب هیاتهای سینه زن و زنجیر زن در خیابانها به راه افتاده و نوای یا حسین(ع) سر می دهند.
ایستگاههای پذیرائی از عزاداران حسینی در کوچه ها و خیابانها برپا شده است و عزاداران در موکب های برپا شده پذیرائی می شوند.

آیین شبیه و تعزیه خوانی حماسه عاشورا و صحنه به آتش کشیدن خیمه های اهل بیت امام حسین(ع) در نقاطی از استان خوزستان اجرا شد.

یادمان های هشت سال دفاع مقدس نیز در این روز سیاه پوش روز عاشورا شده اند و در کنار آن ها موکب ها و مضیف هایی در مسیر خوزستان به کربلای معلی بر پا شده و از زائران پذیرائی می شود.

مراسم و آئین های عزاداری روز عاشورا عصر امروز نیز در همه نقاط استان خوزستان برگزار می شود و سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا شامگاه عاشورا مراسم شام غریبان را در اماکن مذهبی و تکایا برگزار می کنند.

امام حسین(ع) و یاران با وفایش روز دهم محرم (عاشورا) در حالی که بیش از ۷۲ تن نبودند با دلاورمردی و رشادت با عزت و آزادگی با دشمنان دین اسلام جنگیدند و به شهادت رسیدند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار