جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

Friday, 24 May , 2024

  • سه‌شنبه / 10 سپتامبر 2019 / 23:46
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1102
  • خبرنگار : 104

۹۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در خوزستان ایجاد می‌شود

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان از هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی در راستای ایجاد ۹۵۰۰ فرصت شغلی برای امسال در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش خوزآنلاین،ناجی عبیاوی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان  اظهار کرد: با توجه به حکمی که برای رئیس جدید کمیته امداد صادرشده است، مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد است و بر این اساس اولویت و مأموریت اصلی کمیته امداد استان خوزستان توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت است.

وی افزود: هدف‌گذاری امسال  کمیته امداد برای اشتغال مددجویان ، ایجاد ۹ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با اعتبار حدود ۲۹۰ میلیارد تومان است،که از این مقدار ۱۰۰میلیارد تومان از محل اشتغالات پایدار روستایی، ۱۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات قرض‌الحسنه تبصره ۱۶ بودجه سال جاری و ۲۰ میلیارد تومان هم از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت است.

عبیاوی ادامه داد: برنامه‌ امسال ما برای ایجاد ۹ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی، برگزاری آموزش‌های تخصصی فنی و حرفه‌ای برای ۷ هزار و ۸۰۰ نفر در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و همچنین برای یک هزار و یکصد نفر از طریق کاریابی فرصت اشتغال ایجاد خواهیم کرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بیان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات بودجه امسال از مردادماه به بانک‌ها ابلاغ شد، تاکنون ۱۰۰۰ نفر توانسته‌اند از تسهیلات محل اشتغال روستایی و صندوق امداد ولایت  با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان استفاده کنند و حدود ۱۸۶۵ نفر نیز از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره گرفته‌اند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار