پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • پنج‌شنبه / 12 سپتامبر 2019 / 22:14
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1266
  • خبرنگار : 104

«الحسین یجمعنا» شعار اربعین ۹۸

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: شعار اربعین سال گذشته حب الحسین یجمعنا بود که امسال این شعار به الحسین یجمعنا تغییر یافت.

به گزارش خوزآنلاین،حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ظهر امروز در آیین رونمایی از پوستر و لوگوی شعار اربعین سال جاری با اشاره به ویژگی‌های شعار اظهار کرد: پرچم یک کشور در عصر حاضر شعار یک کشور است، شعار به عنوان علامت و نشانه است.

وی ادامه داد: از جمله شعارهای مورد تاکید در اسلام اطاعت از خدا و قرآن است، رسول اکرم(ص) در هر جنگ متناسب با آن، شعاری را انتخاب می‌کرد و شعارهای انتخاب شده توسط پیامبر(ص) فراگیر بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: شعار در عبادات نیز است و تلبیه براساس روایات، شعار انسان مسلمان در عبادت حج است.

نواب شعارها را الهام بخش دانست و تصریح کرد: شعار باید حیات بخش باشد و این مساله اهمیت زیادی دارد، یکی از ویژگی‌های شعار، هدفمند و شایسته بودن و واقعی بودن است.

وی ادامه داد: شعار اربعین سال گذشته حب الحسین یجمعنا بود که امسال این شعار به الحسین یجمعنا تغییر یافت. اخلاص پدیدآورندگان سنت پیاده روی اربعین موجب شد که شاهد این همه شور در اربعین باشیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: اگر واقعیت حرکت امام حسین(ع) برای افراد بیان شود، آن‌ها در این مسیر خواهند آمد، این ظرفیت در عصر جدید با استفاده از رسانه‌ها به وجود آمده است و وظیفه ابلاغ مظلومیت امام حسین(ع) به جهانیان را داریم.

نواب اسلام را دین فرامنطقه ای دانست و تصریح کرد: زیارت اربعین فرصتی برای بیان مظلومیت امام حسین(ع) برای جهانیان است و امکان بیان این مظلومیت به زبان‌های مختلف وجود دارد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار