دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

مسولین جلوی آتش سوزی جنگل های باغملک را بگیرند

امام جمعه باغملک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان گفت: جنگل های باغملک همچون ریه تنفسی خوزستان نقش حیاتی در این استان دارند لذا مسولین جلوی آتش سوزی جنگل های باغملک را بگیرند.

به گزارش خوزآنلاین،حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه دوم نماز جمعه امروز تصریح کرد: جنگل های چند هزار ساله باغملک به صورت مظلومانه و دردآوری در حال سوختن هستند و مسولین اقدام شایسته ولازم را نمی کنند و این شایسته نیست که از تریبون نمازجمعه استمداد بخواهیم تا بعضی دشمنان خوشحال شوند و در نهایت مسوولین از خواب غفلت بیدار شوند و کاری انجام دهند.

هاشمی با مخاطب قرار دادن استاندار خوزستان ودیگر مسولین استانی گفت: ما بارها از همین تریبون نماز جمعه از تلاش های شما تقدیر کردیم اما شاهد بودیم که مسولین سوار بر موج رسانه ها عکس های خود را رسانه ای کرده اند و درباره آتش سوزی های شهرستان باغملک کار موثری انجام ندادند.

حجت الاسلام هاشمی نژاد اظهار داشت: مسئولین آگاه باشند که جنگل های چند هزار ساله باغملک در حکم ریه های تنفسی خوزستان عمل می کنند و باید نسبت به حفظ این میراث طبیعی اقدامات جدی صورت گیرد. منصفانه نیست که در این آتش سوزی ها اغلب ،نیروهای مردمی را با دست خالی وارد صحنه خاموش کردن آتش شوند و هیچ اقدامی برای جلوگیری از تکرار آن ها انجام نشود.

خطیب جمعه باغملک در پایان گفت: اینکه هر روز شاهد هستیم یک گوشه ای از این شهرستان دچار آتش سوزی شده است یک مسئله عادی نیست و باید با همکاری نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به صورت جدی در دستگاه قضایی پیگیری شود.

روز گذشته کوه های مشرف به روستای کیوپ باغملک پس از دو آتش سوزی متوالی در کوه های نخودکار و بادرنگان در این شهرستان آتش گرفته بود که با تلاش نیروهای مردمی و حضور اعضای کمیته مدیریت بحران در ساعت پایانی شب مهار شد اما گزارشهای مردمی از صبح امروز از شعله گرفتن دوباره آتش در این منطقه حکایت دارد.

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار