سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

  • یکشنبه / 15 سپتامبر 2019 / 13:58
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1423
  • خبرنگار : 104

۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های اهواز اختصاص می یابد

شهرار اهواز گفت: روز سه شنبه هفته جاری موافقت‌نامه ای میان استانداری خوزستان و شهرداری اهواز امضاء می شود که به موجب آن ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های عمرانی اهواز در نظر گرفته شده است که تامین نیمی از اعتبارات بر عهده شهرداری و نیمی دیگر بر عهده استانداری خوزستان می باشد.

به گزارش خوزآنلاین، موسی شاعری شامگاه شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح کیان آباد – مهرشهر اظهار داشت: امروز نیز ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اوراق خزانه برای تکمیل پروژه های عمرانی به شهر اهواز تعلق گرفت، همچنین موافقت انتشار پنج هزار میلیارد ریال اوراق نیز گرفته شده است.

وی گفت: زیرگذر ۱۸ متری مهرشهر- کیانشهر به طول ۳۹۰ و عرض ۱۷ متر با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال ساخته می شود که با تکمیل آن ۵۰ درصد بار ترافیکی منطقه کیان آباد و پل صیاد شیرازی کاهش پیدا می کند.

شهردار اهواز با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه رونق منطقه مهرشهر را به دنبال دارد افزود: مدت زمان تکمیل پروژه در قرارداد ۱۸ ماه عنوان شده اما با پیمانکار توافق شده که با اجرای کار در سه شیفت، این پروژه در ۹ ماه به بهره براری برسد.

شاعری یادآور شد: تجهیز پروژه تقاطع زیرگذر ۱۸ متری مهرشهر- کیانشهر انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن توسط پیمانکار انجام می شود، همزمان ۲ پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جمهوری و دانشگاه نیز مجموعا با اعتبار یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال درحال طراحی است و ظرف سه هفته آینده کلنگ آن بر زمین زده می شود.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی در شهر اهواز باید ضمن رعایت استانداردها با سرعت انجام شوند افزود: در صورت تکمیل هر سه تقاطع درنظر گرفته شده یک رینگ ترافیکی اهواز احداث می شود که تاثیر بسیاری در توسعه شهری و حل گره های ترافیکی دارد.

شهردار اهواز بیان کرد: نگاه ما به تمام نقاط شهر یکسان است و توسعه نقاط کمتر برخوردار در اولویت کاری قرار دارد.

وی درخصوص پروژه قطار شهری اهواز بیان کرد: معتقد هستیم ادامه ساخت این پروژه با پیمانکار دچار بن بست شده است و باید از این حالت خارج شود.

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار