دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • دوشنبه / 16 سپتامبر 2019 / 15:58
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 1492
  • خبرنگار : 104

ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در اهواز اجرایی خواهد شد

بابک ربیعی رییس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده های کشاورزی شهرداري اهواز گفت: ساماندهي وانت بارهاي ميوه فروش در اهواز اجرایی خواهد شد .

به گزارش خوزآنلاین،ربیعی، رییس سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اهواز از برنامه ريزي براي حل مشکل سد معبر و ساماندهي وانت بارهاي ميوه فروش در شهر خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اهواز؛ ربیعی با بيان اينکه ساماندهي وانت بارها موضوع جدي است، گفت: تجمع و فعاليت وانت بارهاي ميوه و تره بار فروشي در حاشيه خيابان و بلوارها که از ديرباز به يک عادت کسب و کار براي اين افراد تبديل شده، علاوه بر بد منظر کردن ورودي و معابر شهر باعث بروز مشکلاتي براي شهروندان شده است.

وي اضافه کرد: بر همين اساس شهرداري اهواز به دنبال آن است تا با انتقال وانت بارها با هماهنگي ساير مناطق شهرداري و سازمانهاي زيربط به روز بازارهاي تحت پوشش اين سازمان، نسبت به حل مشکل موجود اقدام کند.

ربیعی در ادامه اضهار داشت : ساماندهی فعالیت وانت بارها صرفا بر عهده شهرداری اهواز نیست زیرا شهرداری ها بر اساس ماده ۵۵ قانون شهرداری وظیفه ای جز رفع سد معبر ندارندبنابراین لازم است شورایی مرکب از نمایندگان سازمان ها و نهادهای گوناگون تشکیل شده و حوزه وظایف و نقش هر یک در ساماندهی وانت بارها مشخص شود .

وي گفت: در گذشته بررسي ها و کارهايي انجام شده بود که به صورت مقطعي تاثير گذار بود ولي امروز نياز به بروز رساني روشهاي مقابله با تخلفات شهري احساس مي شود و امروز در نقطه نقطه ي شهر شاهد محله هايي هستيم که تعدادي وانت بار به صورت گروهي توقف و در حال فروش اجناس خود هستند.

ربیعی بيان کرد: يکي از اقدامهاي سازمان ساماندهي مشاغل شهري براي ساماندهي وانت بارها جانمایی مناسب زمین جهت ساماندهی وانت بارها بوده که این جانمایی به همراه کروکی آن جهت اجرایی شدن و گرفتن مصوبات لازم به مناطق ۸ گانه ابلاغ شده است .

 رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز  با اشاره به اينکه بدون ايجاد امکانات و فرآيندهاي جايگزين براي اين افراد، جمع آوري يا مقابله با آنها باعث بروز بعضي ديگر از ناهنجاريهاي اجتماعي يا تغییر شکل اين آسيبها خواهد شد، افزود: حداقل کاري که ميتوان انجام داد اين است که با فراهم آوردن فضايي اختصاصي براي وانت بارها، هم اندک آرامش رواني و اجتماعي را به سطح شهر برگردانند و هم رونقي به فضاي کسب و کار بدهيم.

وي در ادامه بيان کرد: جهت ساماندهي وانت بارها با نمایندگان آنها نشست  مشترکی برگزارشد که در این نشست گزارش کاملی از وضعیت وانت بارها ارائه دادند و مقرر شد راهکارهایی برای ساماندهی آنها ایجاد شود .

وي ادامه داد: با پيگيري هاي مستمر اين سازمان براي ساماندهي و انتظام بخشي وانت بارها تیم ساماندهی، گشت و نظارت تشکیل شده تا بتوان شناسنامه دقیقی از وانت بارهای سطح شهر تهیه شود.

ربیعی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری و تعامل کلیه دستگاه های خدمت رسان و شهروندان بتوانیم در سطح شهر اقداماتی اساسی انجام دهیم تا شاهد منطقه ای عاری از هر گونه ناهنجاری های اجتماعی و ترافیکی باشیم

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار