دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

  • دوشنبه / 16 سپتامبر 2019 / 20:33
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1495
  • خبرنگار : 104

صاحبان کسب و کارهای نوآفرین و نوپا حمایت می شوند

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: صاحبان کسب و کارهای نوپا و علاقمندان به حوزه نوآفرینی می توانند در سامانه ملی ” ایران نوآفرین” ثبت نام کنند و از امکانات این سامانه برای پیشبرد و توسعه اهداف و کار خود قدم بردارند.

به گزارش خوزآنلاین،امید بن عباس دوشنبه  با اشاره به اینکه این سامانه در خرداد ماه امسال فعال شده است بیان کرد: سامانه ملی ایران نوآفرین ، سامانه ‏ای جامع در حوزه نوآفرینی کشور است تا امکان رشد و شکوفایی در این حوزه از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات موردنیاز فعالان را فراهم کند، استقبال صاحبان مشاغل نوپا برای ثبت نام در این سامانه می تواند در ایجاد فرصت های شغلی بیشتر در خوزستان تاثیر گذار باشد.

وی گفت: این سامانه در بخش کسب و کار نوپا ارائه خدمت می کند و ‌از طریق متمرکزسازی، یکپارچه‌ نمودن و تسهیل فرصت‌های دریافت خدمات و تسهیلات مختلف در حوزه‌های نوآوری، هوشمندی، اقتصاد و تحول دیجیتال، مالی، مشاوره، بازاریابی و سایر حوزه‏‌های حمایتی اقدامی موثر در توسعه زیست‏ بوم نوآفرینی، رشد پایدار اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال و حرکت کشور به سوی نوآوری و فناوری‌های نوین در کشور راه اندازی شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: هر شرکت خصوصی و تعاونی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که کمتر از سه سال از تاریخ ثبت آن گذشته است، با داشتن شرایط لازم مورد حمایت این سامانه قرار می گیرند.

وی با اشاره به شرایط ثبت نام شرکت ها و اشخاص فعال در حوزه نوآفرینی در این سامانه افزود: حداکثر سرمایه ثبتی شرکت برای عضو شدن در این سامانه دو میلیارد و پانصد میلیون ریال و درآمد شرکت در سال کمتر از پنج میلیارد باید ریال باشد.

بن عباس ادامه داد: این مبلغ در سال ۱۳۹۸ ملاک است و در سال های بعد بر اساس نرخ تورم اعلامی بانک ملی مرکزی تعدیل و اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف راه اندازی این سامانه اظهار داشت: ساده ‌سازی، ایجاد شفافیت و یکپارچه‌سازی فرآیند ارائه خدمات؛ تسهیل سرمایه‌گذاری در شرکت های نوپا و ارائه مشوق‌ها به آنها؛ تسهیل ارتباط فعالان حوزه کارآفرینی با مراکز دانشگاهی، علمی، تحقیقاتی و مراکز رشد و همچنین ایجاد و تشویق کسب وکارهای نوآور وخلاق از اهداف راه اندازی این سامانه است.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: حامیان و همکاران سامانه ایران نوآفرین؛ صندوق نو آفرینی و شکوفایی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی در خصوص مزیت عضویت شرکت های نوپا در این سامانه گفت: اگر شرکت های ثبت‌شده نوپا به دنبال جذب سرمایه، ‌یافتن برنامه شتابدهی مناسب و ارتباط با سایر فعالان این حوزه هستند، با عضویت در این سایت می‌توانند امکان مشاهده امکانات و ارتباط با سایر شرکت‌ها یا تیم‌های نوپا، سرمایه‌گذاران، شتابدهنده‌ها و مراکز رشد را داشته باشند.

بن عباس گفت: همچنین از شرکت های بزرگ رشد یافته برای پیوستن به این سامانه و اشتراک گذاری تجربه های خود با تیم ها و شرکت های نوپا دعوت می شود.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان افزود: اگر یک مرکز رشدی در جستجوی تیم‌های دارای استعداد رشد بالا است، می‌تواند با ثبت‌نام در این سامانه امکانات مرکز خود را به تعداد بیشتری از متقاضیان معرفی نماید و از این طریق به جذب سرمایه های انسانی بپردازند.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: علاقمندان فعال به حوزه نوآفرینی و یا افراد جویای کار می توانند با ثبت نام در این سامانه امکان معرفی خود و ارتباط با فعالان این حوزه را داشته باشند و اطلاعات موردنیاز خود را دریافت کرده و از امکانات ایجاد شده بر این بخش، استفاده کنند.

بر اساس گزارش ایرنا مشاغل نوپا و نوآفرین بیشتر بر پایه فناوری اطلاعات ایجاد می شوند.

به گفته معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نرخ بیکاری استان در حال حاضر ۱۴ درصد است که نشان دهنده رشد آن در سطح کلان است.

استان صنعتی خوزستان همواره از نرخ بالای بیکاری رنج می برد و ایجاد فرصت هایی همچون راه اندازی سامانه ” ایران نوآفرین” شرایط را برای افراد جویای کار مناسب می سازد.

به گفته مسئولان استانی مردم خوزستان علاقه بیشتری به داشتن شغل دولتی دارند و یکی از عوامل بالا بودن نرخ بیکاری در خوزستان این موضوع است که راه اندازی این سامانه در ایجاد و توسعه مشاغل نوآفرین و نوپا تاثیر گذار است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار