پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

  • سه‌شنبه / 17 سپتامبر 2019 / 20:48
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1568
  • خبرنگار : 104

برق مورد نیاز موکب‌های اربعین تامین می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور برق گفت: مشکلی برای تامین برق موکب‌های اربعین حسینی در تمام گذرگاه‌های مرزی کشور وجود ندارد و با برنامه ریزی انجام شده برق مورد نیاز موکب‌ها تامین می شود.

به گزارش خوزآنلاین،همایون حائری روز سهشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در آبادان اظهار داشت: مشکلی از نظر تامین انرژی برق در تمام گذرگاههای مرزی از جمله مرز شلمچه وجود ندارد و برنامه ریزی لازم برای برای رفع برخی مشکلات در بخش توزیع در گذرگاه های اربعین انجام شده است تا برق مورد نیاز موکب ها تامین شود.

تلاش قابل قبول دولت در تولید انرژی پاک 

وی در ادامه اقدام دولت در زمینه بهره گیری از انرژی های پاک بادی و خورشیدی در ۲ سال گذشته را قابل قبول و خوب توصیف کرد و افزود: وزارت نیرو در موضوع استفاده از انرژی پاک اقدام خوبی داشته است و در حال حاضر ۷۶۰ مگاوات انرژی خورشیدی و بادی در کشور تولید می شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق گفت: به دنبال گسترش و استفاده از ظرفیت های انرژی های پاک خورشیدی و بادی در مناطق مختلف کشور با همکاری بخش خصوصی هستیم.

حایری به حذف قبوض برق از مهرماه در کشور اشاره کرد و گفت: بیش از ۹۰ درصد از مشترکان برای حذف قبض کاغذی اعلام آمادگی کردند.

معاون وزیر نیرو در امور برق ظرفیت نیروگاه های مناطق آبادان و خرمشهر را یک هزار و ۷۰۰ مگاوات اعلام کرد و افزود: مصرف برق این شهرستان ها  حدود ۷۰۰ مگاوات است که این میزان بیانگر این واقعیت است که به لحاظ تامین برق در این منطقه شرایط خوبی حکمفرماست و عمده مشکل مشترکان در شهرستان های خرمشهر و آبادان در بخش توزیع نیرو است.

وی بیشترین مشکل توزیع برق در آبادان و خرمشهر را در بافت فرسوده این شهرستان ها اعلام کرد و اظهار داشت: شرکت توزیع برق استان خوزستان برنامه ریزی کرده تا امسال بخشی از این مشکل را برطرف کند.

حایری همچنین به بازدید صورت گرفته از وضعیت برق مناطق روستایی آبادان و دهستان منیوحی اروندکنار اشاره کرد و گفت: در دهستان منیوحی پست برق ۲۷ مگاولت آمپر وجود دارد که قرار است پست جی آی اس پیشرفته به ظرفیت ۶۰ مگاولت آمپر در این دهستان در مدت زمان یکسال احداث و وارد مدار بهره برداری شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق روز سه شنبه در سفر به مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر وضعیت برق این گذرگاه مرزی را بررسی کرد.

شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای عبور زایران اربعین حسینی می باشند. اربعین پارسال بیش از ۵۰۰ هزار زایر از مرز شلمچه تردد کردند.

شلمچه تنها گذرگاه اختصاص یافته برای تردد زایران خارجی اربعین حسینی است.

در ایام اربعین پارسال بیش از ۴۰۰ موکب در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه برپا شد. این موکب ها  شبانه روز به زایران اربعین خدمت رسانی کردند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار