پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • سه‌شنبه / 17 سپتامبر 2019 / 20:36
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1562
  • خبرنگار : 104

لزوم تکریم زائران خارجی سفر اربعین در گذر از خوزستان

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به سفرهای اربعین گفت: زمان زیادی نداریم که وقت را با تعارف و آمار و گزارش‌هایی که در میدان عملیاتی نشده است بگذرانیم، صادقانه هر چه که از مشکلات، خلأها و نیازها وجود دارد باید بیان شود.

به گزارش خوزآنلاین،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده، در ستاد اربعین حسینی که امروز (۲۶ شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان اینکه همچون اصحاب امام حسین(ع) خدمت به ایشان با دنیاگرایی و حرف محقق نمی‌شود، گفت: ستاد اربعین در خوزستان نماد همدلی، صمیمیت و کارهای جهادی است.

وی ادامه داد: همان‌گونه که خوزستان در سیل خود را نشان داد و رضایت مقام معظم رهبری از شخص استاندار و استان را در پی داشت، که برای ما مایه مباهات و سرمایه عظیم است و نتیجه‌اش این شد که حمیدیه و سوسنگرد را آب نگرفت، در این همایش عظیم بار دیگر توانمندی خوزستان نشان داده خواهد شد.
حسن‌زاده بیان کرد: با توجه به ارتباطاتی که با مردم داریم، می‌توان دریافت که جمعیت زائران امسال سه برابر می‌شود. با خودمان نگوییم جمعیت دو برابر می‌شود و در میانه کار غافل‌گیر شویم. زمان زیادی نداریم که وقت را با تعارف و آمار و گزارش‌هایی که در میدان عملیاتی نشده است بگذرانیم. صادقانه هر چه که از مشکلات، خلأها و نیازها وجود دارد بیان شود و هر آنچه که توان انجامش را نداریم بماند برای سال آینده.
امام جمعه موقت اهواز توجه به زائران خارجی که از مرز شلمچه عبور می‌کنند را مهم برشمرد و ادامه داد: سال گذشته ۱۲۰ هزار زائر خارجی از مرز شلمچه عبور کردند، اینها مهمانان ما هستند. اگر برخورد تندی با آنها صورت بگیرد برای کشور و نظام خوب نیست. بنابراین باید در مورد نوع برخورد با آنها و تکریم و احترامشان اقدام جدی انجام شود.
وی نکته مهم دیگر را مساله بازگشت زائران بیان کرد و گفت: زائران و مسئولان در هنگام بازگشت خسته هستند و حتماً باید در مورد بازگشت زوار جلسات مستقلی برگزار شود تا در مورد بهینه‌سازی این فرآیند دچار مشکل نشویم.

حسن‌زاده از صداوسیمای مرکز خوزستان درخواست کرد که اقداماتی در زمینه آموزش‌های مردمی و فضاسازی اربعین انجام شود تا طول زمان برای سفر بیشتر شود و منتهی به بیستم ماه صفر نشود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار