دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

  • سه‌شنبه / 17 سپتامبر 2019 / 21:35
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1577
  • خبرنگار : 104

پیش‌بینی افزایش سه برابری جمعیت زائران اربعین در سال جاری

استاندار خوزستان، گردهمایی اربعین حسینی را نشان اقتدار اسلام و تشیع دانست و گفت: هر چه این همایش بین‌المللی باشکوه‌تر باشد، برنامه‌ریزی‌های دشمن نیز در مورد ما متفاوت می‌شود، از این رو همه باید دست به دست هم داده و شرایط را برای خدمت به زائران امام حسین(ع) آماده کنیم.
به گزارش خوزآنلاین،غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد اربعین حسینی که امروز (۲۶ شهریورماه)‌در استانداری خوزستان برگزار شد،اظهار کرد: بر موضوع انجام وظایف از سوی کمیته زیرساخت‌ها تأکید می‌کنم چراکه وظایف این کمیته هم هزینه بیشتری دارد و هم اثربخشی بیشتری باید داشته باشد. روز گذشته نیز در ستاد اربعین حسینی کشور بر مساله راه‌ها تأکید شد.
وی با اشاره به اینکه جمعیت زائران اربعین در سال جاری سه برابر پارسال پیش‌بینی می‌شود، گفت: لازمه این موضوع آمادگی در حوزه زیرساخت‌ها همچون بیمارستان، مسیر تردد، استقبال از زائران، آب شرب، سرویس بهداشتی و مدیریت همه جانبه این اقدامات است.
شریعتی ادامه داد: لغو روادید این سفر را آسان‌تر کرده و از اکنون باید آمادگی‌های لازم و همه امکانات را در زمینه‌های اطلاع‌رسانی، زیرساخت و فرهنگی، آماده کرد.
استاندار خوزستان، گردهمایی اربعین حسینی را نشان اقتدار اسلام و خصوصاً تشیع دانست و افزود: هر چه این همایش بین‌المللی باشکوه‌تر باشد، برنامه‌ریزی‌های دشمن نیز در مورد ما متفاوت می‌شود، از این منظر همه باید دست به دست هم داده و شرایط را برای خدمت به زائران امام حسین(ع) آماده کنیم.
وی بیان کرد: لازم است مسئولان کمیته‌ها بدون لحاظ کردن مسائل حاشیه‌ای خود را آماده کرده و از اعضا کار بخواهند. سال گذشته نزدیک به ۹۸۰ هزار نفر از مرزهای خوزستان عبور کردند و سال قبل از آن با توجه به مشکلاتی که برای مرز مهران پیش آمد این رقم نزدیک به یک میلیون و دویست هزار نفر بود. باید شرایط را بسنجیم که آیا اکنون شرایط عبور دو میلیون نفر از مرزهایمان را داریم؟

شریعتی گفت: البته مرز خسروی برای مراسم اربعین امسال باز است که بیشترین کمک به آسان‌تر شدن تردد در مهران و ایلام می‌شود. اکنون که میزان زائران دو یا سه برابر خواهد بود باید آمادگی خود را برای ارائه خدمات به آنها بیشتر کنیم.

 

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار