پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • چهارشنبه / 18 سپتامبر 2019 / 21:19
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1647
  • خبرنگار : 104

دیدار نماینده ولی فقیه در هندوستان با آیت‌الله جزایری در اهواز

نماینده ولی فقیه در هندوستان در جریان سفر خود به خوزستان ظهر چهارشنبه با نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.

به گزارش خوزآنلاین،حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهدوی پور روز چهارشنبه برای اهدای کمکها به مردم سیل زده خوزستان وارد این استان شد و در ادامه سفر خود با آیت الله موسوی جزایری دیدار کرد.

در این دیدار آیت الله موسوی جزایری صمن تشکر از شیعیان و محبان اهل بیت در هندوستان گفت: من از مردم هندوستان که چنین کمک هایی به مردم استان و سیل زدگان کشور دارند آنها با وجود مشکلات مادی که دارند حدود ۱۰۰ میلیارد ریال به مردم استان کمک کردند که این حرکتشان تحسین برانگیز است.

وی افزود: در جریان سیل خوزستان، به رغم بحران های زیاد و تبلیغات گسترده تجزیه طلب‌ها و وهابیت خوشبختانه مردم مناطق مختلف کشور از جمله بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و کلیه ارگانها کمک کردند تا مشکلات روستاها و شهرهایاستان مرتفع شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه یکی از دغدغه های ما در جریان سیل خوزستان، نبود سیل بند بود گفت: در این راستا توانستیم با کمک مردم سیل بند هایی حتی با ارتفاع بیش از سه متر احداث کنیم. خوشبختانه در این سیل هیچ تلفات جانی نداشتیم و همیاری مردم و مسوولان موجب شد تلفات مالی هم به حداقل برسد البته در بعضی از مناطق آب به شدت بالا آمده بود و زراعت کشاورزان خراب شد.

وی ادامه داد: این سیل اگرچه باعث خرابی بعصی مناطق مسکونی و زمین های زراعی شد اما برکاتی هم برای کشاورزان ما داشت و آنها برداشت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته داشتند.

آیت الله جزایری در خصوص منطقه بامدژ گفت: در این منطقه چون ارتفاع زمین کم است ، آب چهار تا پنج متر بالا آمد و مهار آن سخت بود به گونه ای که آب وارد خانه های مردم شد و و زراعت کشاورزان از بین رفت.

وی ادامه داد: میزان خروجی آب از سدها به حدی بود که تالاب‌های خوزستان از جمله تالاب شادگان با ۴۰۰ هزار هکتار پر از آب شد حتی رودها و تالاب های کشور عراق هم پر از آب شدند.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان افزود: به برکت آب های بسیاری که به خاطر سیل در استان وارد شد امسال ۲۰۰ هزار هکتار برنج کاری داشتیم که این آمار نسبت به سال‌های گذشته چندین برابر شده، ما در گذشته و سال‌های قبل حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار هکتار برداشت برنج داشتیم.

در ادامه حجت الاسلام مهدوی پور گفت: با توجه به اینکه ۱۴۲۰ سال قمری از تولد امام علی (ع) می گذرد امسال را در هندوستان به نام امام علی نامگذاری کردیم و در این سال تاکنون حدود ۱۲ سمینار و رونمایی از کتاب های مختلف در خصوص فضائل امام علی (ع) داشتیم.

وی گفت: تعداد ائمه جمعه شیعه در هندوستان ۷۶۰ نفر است که این سمینارها با حضور آنها برگزار شد تا به نوعی تبلیغی برای معرفی و گسترش بیشتر تشیع در هندوستان باشد.

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار