پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

  • چهارشنبه / 18 سپتامبر 2019 / 21:12
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1640
  • خبرنگار : 104

ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان در خوزستان آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی با کمک خیرین هندوستان برای سیل زدگان خوزستان طی آیین نمادینی در شهرستان کارون آغاز شد.

به گزارش خوزآنلاین،نماینده ولی فقیه در هندوستان عصر چهارشنبه در آیین آغاز ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی در شهرستان کارون گفت: هرچند سیل موجب آسیب و خسارت بسیار زیادی در خوزستان شد اما در کنار آن موجب همدلی و همبستگی و همیاری مردم ایران شد.

حجت الاسلام مهدی مهدوی پور افزود: موقعی که سیل در سه استان کشور جاری شد و اخبار آن به هندوستان رسید به صورت اعجاب انگیزی، شیعیان سراسر هندوستان اظهار همدردی و همدلی و اعلام آمادگی کردند تا در حد وسعشان کمک کنند.

مهدوی پور گفت: مردم مناطق مختلف هندوستان از جمله کشمیر به خاطر عشق و دلبستگی به ملت ایران و مقام معظم رهبری اعلام آمادگی کردند تا مبالغی را برای کمک به سیل زدگان جمع آوری و در اختیار آنها قرار دهند. این نشان می دهد امروز پیام انقلاب در سرتاسر دنیا پخش شده و دلهای مردم را تکان داده و باعث بیداری جهانیان شده است.

در ادامه مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد خوزستان افزود: در جریان سیل علاوه بر کمک های هموطنان از سرتاسر ایران شاهد مهرورزی مسلمانان دیگر نقاط جهان بودیم یکی از کشورهای پیشتاز در این امر کشور هندوستان بود.

وی با بیان اینکه بخشی از کمک های هندوستان در اختیار کمیته امداد قرار گرفت که به وسیله آن ۱۵۰ واحد مسکونی در استان خوزستان احداث خواهد شد گفت: این تعداد واحد در روستاهای شوش، اهواز، کارون، دشت آزادگان و حمیدیه احداث می شوند.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با بیان اینکه در جریان سیل ۸۰۰ خانوار به جمعیت کمیته امداد استان اضافه شد افزود: در شهرستان های حمیدیه، دشت آزادگان، شوش، اهواز و کارون به ترتیب ۱۰، ۵۰، ۳۰، ۳۰ و ۳۰ واحد به مساحت های ۶۰ تا ۹۰ با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال تا پایان سال جاری احداث می شود.

وی گفت: جا دارد به عنوان نماینده کمیته امداد خوزستان از محبت تمام نیکوکاران کشور هند و طلاب این کشور که در قالب گروه های جهادی به استان سفر کردند و در سازندگی این واحدها به ما کمک می کنند، تشکر کنم.

معصومه خنفری فرماندار شهرستان کارون عضو دیگر حاضر در مراسم گفت: با وقوع سیل در خوزستان، شهرستان کارون جزئی از رودخانه کارون شد و تمام روستاها و بخشی از شهر به زیر آب فرو رفت و دیگر اثری از شهرستان کارون نبود.

وی افزود: شهرستان کارون در جریان سیل آسیب های جدی دید لذا انتظار داریم که مسئولان در بازسازی منازل سیل زدگان توجه بیشتری به این منطقه و روستاهای آن داشته باشند. به عنوان مثال در شهرستان اهواز تنها یک یا ۲ روستا زیر آب فرو رفتند اما ما تمام شهرمان به زیر آب رفت لذا باید بین ما و دیگر روستاهای استان تفاوت هایی وجود داشته باشد.

خنافره گفت: مردم شهرستان کارون روستاییان بی بضاعت هستند و اگر دولت به آنها کمک نکند این افراد حتی در زندگی روزمره خود با مشکل مواجه هستند. بسیاری از مردم شهرستان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند در حالی که مردم همین شهرستان بیشترین سهم را از تعداد شهدا و رزمندگان مدافع حرم را دارند و بزرگترین مراسم مذهبی در سراسر کشور و جهان تشیع در شهرستان کارون برگزار می شود.

وی گفت: از آنجا که بنیاد مسکن هرمزگان اعلام آمادگی کرده با همکاری کمیته امداد منازل مناطق سیل زده را بازسازی و احداث کند امیدوارم که به روستاهای کارون نگاه ویژه تری شود. در شهرستان کارون ۶۰ روستا در جریان سیل زیر آب رفتند.

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار