پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • چهارشنبه / 18 سپتامبر 2019 / 13:27
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1601
  • خبرنگار : 104

ساخت ۲ پروژه بهداشت و درمان در شهرستان حمیدیه آغاز شد

عملیات اجرایی ۲ پروژه بهداشت و درمان با حضور نماینده ولی فقیه در هندوستان، روز چهارشنبه در شهرستان حمیدیه آغاز شد.

به گزارش خوزآنلاین،کار ساخت یک خانه بهداشت به مساحت ۱۳۰ متر مربع و یک مرکز خدمات جامع سلامت به مساحت ۱۸۰ متر مربع در شهرستان حمیدیه آغاز شد.

خانه بهداشت روستایی حماد ۱۱ کیلومتر از مرکز شهرستان حمیدیه فاصله دارد و تعداد ۵ روستا را زیر پوشش قرار دارد؛ همچنین مرکز خدمات جامع سلامت روستایی وصیله با فاصله ۵ کیلومتری ‌از مرکز این شهرستان ۲۰ روستا با جمعیت ۱۲ هزار و ۸۵۳ نفر را زیر پوشش قرار داده است.

زمین و نقشه این پروژه ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تامین و تهیه شده و با پیگیری حجت الاسلام و المسلمین مهدوی، نماینده رهبر معظم انقلاب در کشور هندوستان هزینه ساخت این ۲ پروژه از محل کمک های شیعیان آن کشور تأمین شده است.

برای ساخت و تجهیز این ۲ پروژه ۱۰ میلیارد ریال از محل کمک های شیعیان خیراندیش هندوستان اختصاص یافته است.

تفاهنامه احداث این ۲ پروژه روز چهارشنبه بین نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان، رییس مجمع خیرین کشور و دانشگاه علوم پزشکی اهواز ، در حمیدیه امضا شد.

شهرستان حمیدیه در غرب اهواز واقع است و مرکز آن ۲۵ کیلومتر با اهواز فاصله دارد. طغیان رودخانه کرخه که از این شهرستان عبور می کند در جریان سیل فروردین امسال خسارت های زیادی به این حمیدیه وارد کرد. این شهرستان در سال ۹۱ از شهرستان اهواز جدا شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار