پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

  • پنج‌شنبه / 19 سپتامبر 2019 / 14:27
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1671
  • خبرنگار : 104

تحویل ۱۲۰۰ منزل مسکونی تعمیری به سیل زدگان خوزستان

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: تعمیر ۱۲۰۰منزل مسکونی از تعهدات ما بود که تا پایان شهریور تکمیل خواهد شد و اعزام اکیپ‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی به مناطق محروم را نیز برای این هفته در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش خوزآنلاین،سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، صبح امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس ضمن اشاره به غافلگیرانه شروع شدن جنگ تحمیلی و نابرابر دانستن آن اظهار کرد: با توجه به اینکه در این حملات نابرابر در غافلگیری بودیم دشمن در این موضع برتری نسبی به ما داشت اما مردم مقاومت را به عنوان نقشه راه برای خود ترسیم کردند.

وی افزود: هدف اصلی رژیم بعث عراق از این حملات، شکست جمهوری اسلامی ایران و ساقط کردن نظام بود اما با مقاومت مردم و مجاهدت نیروهای مسلح، دشمن در مقاطع مختلف ناامید شده و نتوانست به اهداف خود برسد.

خوزستان محور اصلی حملات رژیم بعث

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان عنوان کرد: فلش اصلی حملات بعث عراق به سمت خوزستان بود و امید داشتند که در مدت زمان ۳ روز بتوانند این استان را از کشور جدا کنند.

وی افزود:در ۸ سال دفاع مقدس علی‌رغم اینکه تلفات انسانی، نگران کننده و حزن‌آور بود اما  شکست دشمن و پاک کردن کشور از لوث وجود دشمنان از موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آمد.

پشتوانه اصلی ملت ما دفاع مقدس و فرهنگ عاشورا است

شاهوارپور درباره عظمت مقاومت مردم و بسیج بیان کرد: هیچ تکیه‌ای بر مدعیان آن روز که ابرقدرت‌هایی چون آمریکا و شوروی بودند نداشتیم و توانستیم در یک انسجام ملی، موفقیت‌ها را مشق کرده و رقم بزنیم.

وی افزود: امروزه نیز شاهد سخت‌ترین تحریم‌ها در حوزه اقتصاد هستیم اما این تحریم‌ها موفقیتی برای دشمنان در پی نخواهد داشت چرا که می‌دانند پشتوانه اصلی ملت ما دفاع مقدس و باورهایی است که نسبت به فرهنگ عاشورایی دارند.

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان ضمن نگران کننده دانستن هفته دفاع مقدس برای دشمنان گفت: دشمنان هیچ علاقه‌ای به یادآوری مقاومت دفاع مقدس برای مردم ندارند.

وی افزود: همانگونه که در حادثه تروریستی ۳۱شهریور سال گذشته که یادآور دفاع مقدس بود آن‌ها بنا داشتند نیروهای دفاع مقدس در وضعیت انفعالی قرار بگیرند تا در مراحل بعدی به سمت مردم بیایند.

اقدامات تروریستی نشان از عجز دشمنان 

سردار شاهوارپور عنوان کرد: ما باید به دشمنان خود گوشزد کنیم که نیروهای مسلح ما با اقتدار، عزت و توانمندی بالا در حوزه‌های مختلف و به ویژه دفاعی می‌توانند با دشمن در زمین و هوا مقابله کنند و این مسئله‌ای است که حتی خودشان به آن اعتراف کرده‌اند.

وی همچنین با عاجزانه دانستن اقدامات تروریستی افزود: حوادث ترور در طول تاریخ کم نبوده و در دوران انقلاب بش از ۱۷هزار شهید ترور تقدیم کرده‌ایم اما فرهنگ ترور و تروریست هرگز پایدار نیست و افراد پشت صحنه بلافاصله شناسایی می‌شوند.

اهدا ۲۰۰ جهیزیه به مناطق محروم

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان در تشریح برخی اقدامات هفته دفاع مقدس بیان کرد: ۲۰۰ جهیزیه به خانواده‌های محروم مناطق عین۲، بامدژ، حمیدیه و شیبان و با اولویت مناطق سیل‌زده اهدا خواهد شد.

وی افزود: همچنین تهیه بیش از ۲هزار بسته لوازم تحریر، کیف و لباس توسط بسیج اصناف و سازندگی پیش‌بینی شده و توزیع خواهد شد؛ ۳۵ باب منزل مددجویان که توسط جهادگران بسیج ساخته شده نیز افتتاح خواهد شد.

سردار شاهوارپور گفت: تعمیر ۱۲۰۰منزل مسکونی از تعهدات ما بود که تا پایان شهریور تکمیل خواهد شد و اعزام اکیپ‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی به مناطق محروم را نیز برای این هفته در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش خوزآنلاین،در پایان از تولیدات گرافیکی کارگاه قربانی ترور که توسط معاونت فرهنگی سپاه صورت برپا شده بود رونمایی و شعار هفته دفاع مقدس تحت عنوان “ما پیروزیم” اعلام شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار