پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • پنج‌شنبه / 19 سپتامبر 2019 / 14:38
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1680
  • خبرنگار : 104

مرمت ۱۴ هزار واحد مسکونی سیل‌زده در خوزستان

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: ۱۴ هزار واحد مسکونی آسیب دیده در سیل خوزستان تاکنون مرمت شده است؛ کار سایر واحدهای تعمیری در یک ماه آینده و واحدهای احداثی تا پایان سال به پایان می‌رسد.

به گزارش خوزآنلاین،فاضل عبیات معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: ۱۹ هزار و ۴۹۶ پرونده واحدهای مسکونی سیل‌زده برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده که برای ۱۳ هزار و ۷۹۷ مورد عقد قرارداد صورت گرفته و به ۱۲ هزار پرونده وام پرداخت شده است.

وی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه و ۵۷ میلیارد تومان وام بلاعوض تاکنون به هر واحد مسکونی سیل زده در خوزستان پرداخت شده است.

عبیات تصریح کرد: در آمار قبل تعداد منازل سیل‌زده نیازمند تعمیر یا احداث مجدد ۱۹ هزار بوده و اکنون به ۲۰ هزار و ۱۸۴ واحد مسکونی رسید که به دلیل انجام مراجعات و ارزیابی جدید بوده است؛ در مواردی که ساکنین تقاضای ارزیابی مجدد وجود داشتند کارشناسان بنیاد مسکن ۲ یا سه بار در این رابطه اقدام کردند و کار ارزیابی پایان یافت.

وی بیان کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیاز به مرمت داشتند که ۱۴ هزار واحد پایان یافته و مابقی ظرف یک ماه آینده به پایان می‌رسد؛ مواردی هم بوده که هنوز برای بازسازی مراجعه نشده و تا دهه نخست مهرماه باید مراجعه انجام شود.

وی گفت: محدودیت‌هایی در مورد احداث مجدد منازل تخریبی به دلیل گرمای شدید هوا وجود داشت اما با این حال کار تعدادی پایان یافته و پیشرفت خوبی صورت گرفت؛ همچنین ۶۹۵ واحد در مرحله آواربرداری، ۲۲۴۱ واحد در مرحله پی‌کنی، ۱۲۳۰ واحد در مرحله فونداسیون، هزار واحد در مرحله اسکلت و ۱۰۰ واحد در مرحله سقف هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان عنوان کرد: با فروکش کردن دما کار احداث منازل تخریبی سرعت می‌گیرد و تا پایان سال به اتمام می‌رسند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار