جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

Friday, 24 May , 2024

آموزش نحوه ورود به بازار سرمایه در خوزستان رایگان است

مدیر تالار بورس منطقه ای استان خوزستان گفت: آمادگی داریم تا برای نحوه ورود به بازار سرمایه برای علاقمندان دوره‌های آموزشی رایگان برگزار کنیم.

به گزارش خوزآنلاین،نیلوفر بحریه پنجشنبه در حاشیه کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اهواز اظهارداشت: برگزاری دوره های آموزشی از جمله اقدامات مستمر تالار بورس استان است تا علاقمندان بیشتری به سمت فعالیت در این زمینه مشتاق شوند.

وی با استفاده از بکارگیری کارشناسان مجرب در این خصوص، گفت: در صورتی که افراد با آگاهی و شناخت وارد این بازار شوند، می توان شاهد کاهش میزان ریسک سرمایه گذاری در بورس بود.

از بین جمعیت بیش از ۸۵ میلیون نفری کشور تعداد ۱۱ میلیون نفر کد سهامداری دارند که بررسی های صورت گرفته نشان می دهد از بین این تعداد تنها ۱۰۰ هزار نفر به صورت مداوم در فعالیت های بازار سرمایه مشارکت دارند.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از افراد داری کد سهامداری طی این سالها برای خرید اوراق تسهیلات مسکن اقدام به دریافت این کد کرده بودند و بعد از آن فعالیت خاص دیگری نداشته اند.

مدیر تالار بورس منطقه ای خوزستان تصریح کرد: از بین ۲۲ تالار منطقه ای بورس در کشور، استان خوزستان از نظر فعالیت کدهای بورسی جایگاه ششم را دارد.

به گفته بحریه خوزستان جایگاه هفتم در پذیرش شرکت ها برای ورود به بازار سرمایه را دارد.

بر اساس این گزارش، کمبود آگاهی مردم از شرایط فعالیت در بورس باعث شده تا طی سال های اخیر بخش قابل توجه ای از سرمایه های جامعه در بازارهای کاذب مانند ملک، ارز و طلا جذب شود.

بانک مرکزی اخیرا اعلام کرد که حجم نقدینگی در خردادماه سال جاری به ۲ هزار هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۵.۱ درصد افزایش را نشان می ‌دهد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار