چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳

Wednesday, 22 May , 2024

آیین سالگرد شهید حمله تروریستی در عقیلی گتوند برگزار شد

اولین سالگرد جانباز شهید سردار حسین منجزی از شهدای حمله تروریستی اهواز با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بقعه محمدبن زید(ع) بخش عقیلی گتوند برگزار شد.

به گزارش خوزآنلاین،فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این آیین که عصر پنجشنبه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی به دستاوردهای کشور و رشادت های رزمندگان در مقابل دشمنان اشاره کرد وگفت: سال ۶۶ در خلیج فارس در یک عملیات نابرابر مستقیما با آمریکا درگیر شدیم،که این جنگ یکسال و نیم طول کشید، اما توانستیم آنها را شکست دهیم.
سردار علیرضا تنگسیری به کمبود تجهیزات نظامی در آن زمان اشاره کرد و افزود:در آن زمان شناورهای ایران ساخت داخل بودند، موشک نداشتیم و سلاح و راکت اندازهایی که در جنگ زمینی استفاده می شد در دریا استفاده شد.

وی ادامه داد: در این جنگ آمریکایی ها توانستند چهار فروند از قایق های ما را هدف قرار دهند و ۹ نفر از رزمندگان را به شهادت برسانند، اما موفق شدیم با همین امکانات ابتدایی بیش از ۲۵ کشته از آمریکایی ها بگیریم و ۲ بالگرد بسیار پیشرفته سی آپاچی آمریکا که مخصوص دریاست، در سال های ۶۷ و ۶۶ توسط رزمندگان ایران ساقط شدند.

در این آیین که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد صادق آهنگران به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداخت.

جانباز شهید سردار حسین منجزی جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس از روستای بدیل از توابع بخش عقیلی شهرستان گتوند ۳۱ شهریورماه پارسال در حمله تروریستی به محل برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز به شهادت رسید.

مردم شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان ۳۴۹شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، همچنین این شهرستان میزبان پیکر مطهر۱۱ شهید گمنام است.

به گزارش ایرنا در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز در صبح شنبه ۳۱ شهریورماه پارسال جمعی از مردم از جمله کودکی چهار ساله به شهادت رسیدند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار