سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

حمله یمن به عربستان رسوایی بزرگ غربی‌ها است

امام جمعه اهواز با اشاره به حمله یمنی‌ها گفت: رسانه‌های بی‌طرف از این حادثه به عنوان یک رسوایی بزرگ نام بردند و غرب به همه جوامع بشری نشان داد که ارزش نفت عربستان از تمام ارزش‌هایی که سنگ آن را به سینه می‌زنند مهم‌تر است.

به گزارش خوزآنلاین،حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز درخطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به حمله یمنی‌ها به دو پالایشگاه عربستان اظهار کرد: این حمله به یک رسوایی بزرگ برای کشورهای غربی و آمریکایی تبدیل شد؛ براساس گزارش‌هایی که از رسانه‌های متعدد مخابره شد این حمله به شدت غیرمترقبه، غیرمنتظره و تاثیرگذار بود.

وی افزود: رسانه‌های بیطرف از این حادثه به عنوان یک رسوایی بزرگ نام بردند و غرب به همه جوامع بشری نشان داد که ارزش نفت عربستان از تمام ارزش‌هایی که سنگ آن را به سینه می‌زنند مهم‌تر است.

امام جمعه اهواز در رابطه با جنگ یمن عنوان کرد: ۱۷۰۰روز فقیرترین کشور منطقه را مورد آماج حمله، جنایات و کشتارهای ناجوانمردانه خود قرار دادند؛ از رسیدن غذا و دارو به این مردم دریغ ورزیدند و هر ۱۰دقیقه یک کودک را تکه تکه کرده و شبانه‌روز بر سر ملت مظلوم یمن با بمب‌ها تهاجم کردند.

وی افزود: ۱۷ کشور در کنار سعودی‌ها برای قطعه قطعه کردن مردم مظلوم یمن قرار گرفتند؛ در این مدت که این حجم از ظلم در منطقه اتفاق افتاد از سنگ شاید صدایی برخاسته باشد اما از کشورهای به ظاهر متمدن و حامی و دستگاه‌هایی که داعیه حمایت از حقوق بشر دارند نه تنها صدایی برنخاست بلکه از این جنایات حمایت نیز کردند.

موسوی‌فرد بیان کرد: در طی ۶ سال گذشته در دو نقطه و با دو فرمول متفاوت با نظام سلطه مواجه شدیم؛ مدل اول، برجام که با اهداف اقتصادی بود و مدل دوم نیز آن حرکتی بود که ما به تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری و با نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و بسیج نسبت به پهپاد آمریکایی انجام دادیم.

وی افزود: در هر عصر و زمانی که از فرامین مقام معظم رهبری تبعیت کردیم پیروز میدان بودیم، اگر امروز جمهوری عزت را در جمهوری اسلامی ایران و در مسائل منطقه‌ای و امنیتی ملاحظه میکنیم جز در سایه استقامت نیست و بعضی از افرادی که در ایران اسلامی همواره از مذاکره دم میزدند باید بدانند ایران اسلامی فرمول مذاکره را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ سپرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار