پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

۲۰ یادمان جدید دفاع مقدس در خرمشهر شناسایی شد

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس خرمشهر گفت: ۲۰ مکان جدید که ظرفیت تبدیل شدن به گردشگری دفاع مقدس را دارند در خرمشهر شناسایی شد.

به گزارش خوزآنلاین،سرهنگ عبدالامیر عریضاوی روز پنجشنبه در نشست خبری معرفی ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان خرمشهر افزود: تعدادی از این بناها ملک دولتی هستند که باید نسبت به واگذاری آن‌ها اقدام شود و تعدادی دیگر نیز مالک خصوصی دارند که در صورت امکان اهدا شوند و یا اینکه نسبت به خرید آنها اقدام کرد تا بتوان این بناها را به عنوان یادمان های دوران دفاع مقدس حفظ کرد.

وی اظهار داشت: چند بنای دیگر نیز بناهای متصرفی می باشند که باید سازوکار لازم برای نگهداری و حفظ آنها اتخاذ شود.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس خرمشهر گفت: مکان های جدید شناسایی شده در خرمشهر که به عنوان آثار بر جا مانده از هشت سال جنگ تحمیلی ارزش نگهداری دارند در کتابی با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری و  مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر معرفی می شوند.

۸۰ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در خرمشهر اجرا می شود

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس خرمشهر از اجرای ۸۰ ویژه برنامه در هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و گفت: از مجموع این برنامه ها ۱۰ برنامه به صورت ویژه اجرا می شود.

سرهنگ عریضاوی با بیان اینکه برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی، خدمات و رفاهی در هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده گفت: در این راستا علاوه بر اجرای انواع برنامه های فرهنگی ، هنری، ورزشی، خدماتی و رفاهی در خرمشهر یکسری از این برنامه ها به صورت مشترک بین شهرهای آبادان و خرمشهر اجرا می شوند.

وی دیدار باخانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و مدافعان حرم، غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری یادواره اولین شهدای خرمشهر (پیش گامان کوی کربلا)، اعزام گروه های جهادی با محوریت توزیع لوازم التحریر در مناطق محروم  ، نمایش تئاتر خیابانی و صحنه ای و انواع مسابقات فرهنگی و هنری از اهم برنامه های هفته دفاع مقدس در خرمشهر عنوان کرد.

سرهنگ عریضاوی، نمایش فیلم های کوتاه در روزهای پنجم و ششم مهر در سالن فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر را یادآور شد و گفت: روز جمعه مصادف با پنج مهر امسال یکی از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس که در عملیات شکست حصر آبادان حضور داشته  قبل از خطبه های نماز جمعه خاطره گویی می کند.

وی نواختن زنگ مقاومت در مدارس را از برنامه های هفته دفاع مقدس خرمشهر بیان کرد و گفت: نواختن زنگ مقاومت و برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس در سطح مدارس و پایگاه های مقاومت بسیج با حضور مسئولان محلی از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس خرمشهر به رونمایی از کتاب های دفاع مقدس در این هفته خبر داد و گفت: کتاب “تا شقایق هست زندگی باید کرد” نوشته رضا خدری رزمنده دفاع مقدس، کتاب “اژدهای خونین” نوشته پروین کاشانی زاده و کتاب شعر دفاع مقدس نوشته فرهنگ دشتی در هفته دفاع مقدس رونمایی می شوند.

سرهنگ عریضاوی از افتتاح و کلنگ زنی ۲ پروژه عمرانی در خرمشهر خبر داد و گفت: پروژه پرتودرمانی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در بیمارستان ولیعصر(عج) کلنگ زنی شده ضمن اینکه طرح تخلیه و بارگیری کانتینری با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز در هفته دفاع مقدس در خرمشهر افتتاح می شود.

وی برگزاری یادواره‌های شهدا در محلات شهری و روستایی خرمشهر را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد و گفت: یادواره شهدا با محوریت شهدای محلات در خرمشهر در مناطق مختلفی همچون جزیره مینو، محرزی، کوی معین، صددستگاه و پایگاه مقاومت بسیج واحد خواهران برگزار می‌شود.

ستاد سی و نهمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس خرمشهر هشت کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی فعال دارد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار