پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

سیل زدگان بخش کشاورزی ایذه تسهیلات می‌گیرند

فرماندار ایذه گفت: به کشاورزانی که در جریان سیل‌ فروردین ماه دچار خسارت شده‌اند، تسهیلات کم بهره تعلق می‌گیرد.

مصطفی سمالی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۱۰۰ پرونده خسارت سیل بخش کشاورزی شهرستان ایذه در جلسه تعیین خسارات سیل استان تایید و مقرر شد به کشاورزان خسارت دیده، تسهیلات کم بهره پرداخت شود.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده و ارائه مستندات در مورد صدمات ناشی از رعدوبرق‌های سال جاری به دکتر شریعتی استاندار خوزستان، وی با اعطای تسهیلات کم بهره‌ به کسانی که در جریان این حوادث دام خود را از دست دادند موافقت شد.

فرماندار ایذه تأکید کرد: در مورد دامدارانی که گاوهای آنها بعد از چرا در حاشیه تالاب میانگران، دچار مشکل شده و در نهایت تلف شدند نیز موافقت‌های لازم جهت اعطای تسهیلات کم بهره گرفته شد.

وی در خصوص آخرین اخبار پرداخته تسهیلات سیل ۹۸ ایذه به منازل آسیب دیده نیز گفت: اعتبار کل تسهیلات ۱۵ میلیارد ریال بوده است که ۱۴۰ متقاضی به بانک معرفی شده‌اند و از این تعداد ۱۲۰ متقاضی تسهیلات دریافت کرده‌اند و سایر افراد در حال انعقاد قرارداد بابانک عامل هستند.

بارش سیل آسای باران در پنجم فروردین امسال در ایذه موجب طغیان رودخانه‌ها و کانال‌های دفع آب های سطحی این شهرستان شد و خساراتی را به مردم ایذه وارد کرد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار