پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

کاشت طلای سرخ در ایذه آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: کاشت زعفران در مزارع شهرستان ایذه از هفته جاری آغاز شد.

به گزارش خوزآنلاین،مصطفی هنرمندیان روز چهارشنبه با بیان اینکه کار کشت زعفران برای سومین سال پیاپی در ایذه آغاز شده، افزود: با توجه به میزان بارندگی، حاصلخیزی خاک و ارتفاع از سطح دریا، اقلیم شهرستان ایذه مناسب کشت طلای سرخ است.

وی با بیان اینکه کشت پیاز زعفران از اواخر شهریور تا اواخر مهر ادامه دارد ، بیان کرد: کار برداشت این محصول از نیمه دوم آذر آغاز و تا اوایل دی به طول می انجامد.

مدیر جهاد کشاورزی ایذه سطح زیر کشت زعفران ایذه را بیش از ۲۰ هکتار بیان کرد و گفت: در سال زراعی گذشته حدود ۱۵ هکتار از مزارع ایذه به کشت این محصول اختصاص یافته بود و با توجه به بازده خوب آن، به سطح زیر کشت افزوده شده است.

وی با بیان اینکه میزان برداشت زعفران در سال زراعی گذشته یک هزار و ۵۰۰ گرم در هکتار بود، خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری میزان برداشت در هکتار به یک هزار و ۸۰۰ گرم برسد.

هنرمندیان از برگزاری کلاس آموزش کاشت، داشت و برداشت زعفران در روز چهارشنبه خبر داد و ادامه داد: کشاورزانی که به کشت زعفران تمایل داشتند در این کلاس حضور پیدا کرده و از روش‌های نوین کاشت، داشت و برداشت این محصول آگاهی پیدا کردند.
زعفران تولید ایذه در شرق خوزستان که در سال های اخیر به صورت آزمایشی کشت شده به دلیل کیفیت آب ، خاک و هوای معتدل از مرغوبیت بالایی برخوردار است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار