پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • یکشنبه / 22 سپتامبر 2019 / 21:12
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1931
  • خبرنگار : 104

آخرین اقدامات صورت گرفته در مسیرهای منتهی به مرز چذابه

فرماندار دشت‌آزادگان گفت: مسیرهای اصلی تردد زائران پیش از شروع راهپیمایی اربعین آماده و کار بازسازی، لگه‌گیری و آسفالت جاده‌های منتهی به مرز به پایان برسد.

به گزارش خوزآنلاین،حمید سیلاوی، فرماندار دشت آزادگان بعد از ظهر امروز در دشت‌آزادگان، در رابطه با آخرین وضعیت پایانه مرزی چذابه در آستانه نزدیک شدن به مراسم اربعین حسینی، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که تا پایان این هفته نقاط حساس راه‌های منتهی به مرز از جمله جاده حمیدیه-سوسنگرد را کاملاً لکه‌گیری کنیم که تا امروز لگه‌گیری این جاده به پایان می‌رسد.

وی افزود: یک کیلومتری ابتدایی جاده کمربندی سوسنگرد نیز ابتدا باید احداث و سپس یک لایه کامل آسفالت روی جاده کشیده شود که مقرر شد ظرف هفته آینده آسفالت جاده انجام شود.

فرماندار دشت‌آزادگان با بیان اینکه جاده سوسنگرد-بستان چهار قطعه است، گفت: پیشرفت فیزیکی دو قطعه اول و سوم این جاده به دلیل اینکه پیمانکار به تعهدات خود عمل نمی‌کرد به کندی پیش رفت که مقررشد اگر کار به این صورت انجام شود پروژه به پیمانکار دیگری واگذار شود.

سیلاوی افزود: تلاش کردیم ظرف هفته آینده کار بازسازی نقاط حساس جاده سوسنگرد- بستان که احتمال ایجاد ترافیک در آن‌ها پیش‌بینی شده است به پایان برسد.

وی با تاکید بر اینکه مسیرهای اصلی تردد زائران پیش از شروع راهپیمایی اربعین آماده می‌شود، عنوان کرد: طبق برنامه زمانبندی شده پایان پروژه‌های راه تا ۱۴۰۰ است به این دلیل که اعتبارات سالانه ابلاغ می‌شود که بر اساس آن پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها سنجیده می‌شود.

سیلاوی بیان کرد: جاده خروجی پایانه چذابه به سمت عراق نیز در حال زیرسازی،تسطیح، لگه‌گیری و ایجاد روشنایی است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد به ظرفیت پارکینگ چذابه نسبت به سال گذشته افزوده شده است، گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته احتمال افزایش زائرین بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است که سعی کردیم تمام زمینه‌های سهولت تردد زائرین را فراهم کنیم.

سیلاوی عنوان کرد: از تعداد ۲۳۰ موکبی که به متقاضیان واگذار شد تعداد ۹۲ موکب احداث شد و ساختمان آن‌ها ایمن‌سازی شد.

وی گفت: حرکت اصلی زائرین به زیارت عتبات تحت عنوان «مشایه الحسین» حدود ۱۰ تا ۱۵ روز پیش مراسم روز اربعین آغاز و تا ۱۰ روز پس از آن ادامه دارد که این محدوده زمانی برای ما بسیار حساس است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار