پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

  • یکشنبه / 22 سپتامبر 2019 / 20:48
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1922
  • خبرنگار : 104

۶۳میلیارد تومان وام بلاعوض به سیل‌زدگان خوزستانی پرداخت شد

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: تا به امروز حدود ۶۳میلیارد تومان وام بلاعوض به سیل زدگان پرداخت شده است.

به گزارش خوزآنلاین، مسعود انصاریان امروز در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان که با حضور مشاور وزیر کشور برگزار شد بابیان این‌که کل واحدهای احداثی ۳هزار و ۸۲۴ واحد است اظهار داشت: ساخت ۳هزار واحد آغازشده و تاکنون اسکلت حدود یک‌هزار و ۱۱۰ واحد به اتمام رسیده است.

وی افزود:از حدود ۱۷هزار و۶۸۶واحد تعمیری بیش ۱۴هزار واحد آغاز به کارشده که ۱۳هزار و۴۸۳واحد آن به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان بابیان این‌که تعداد وام معیشتی ۸هزار و ۷۱۳پرونده بوده، ادامه داد:تاکنون ۲۰هزار و ۵۲۱ پرونده به بانک معرفی‌شده که بیش از ۱۴هزار پرونده به مرحله عقد قرارداد رسیده و پرداخت تسهیلات انجام‌شده است.

انصاریان عنوان کرد: تا به امروز حدود ۶۳میلیارد تومان وام بلاعوض پرداخت‌شده،۲۲هزار تن سیمان به‌صورت رایگان و ۲هزار و ۸۹۰تن میله‌گرد توزیع شد که هزینه بخشی از آن‌ها بر عهده وزارت نفت است.

وی بابیان این‌که طبق برنامه‌ریزی پرونده واحدهای تعمیری بسته خواهد شد، ادامه داد:در حال حاضر باگذشت ۵ماه از سیل برخی مردم می‌گویند واحد ما نشست کرده و تقاضای بازبینی می‌دهند و نیاز است که این آمار بسته شود چراکه اعتبارات محدود و مشخص است.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان تصریح کرد:مشکل برگ‌پایان خدمت برای دریافت تسهیلات سیل‌زدگان با همکاری و پیگیری استانداری حذف و به سیستم بانک‌ها ابلاغ شد.

انصاریان بابیان این‌که برخی مردم برای دریافت تسهیلات خود به بانک‌ها مراجعه نمی‌کنند، ادامه داد: فرماندار، دهیاران و بخشداران باید به مردم تذکر دهند که نمی‌توانند این اعتبار را در حساب شخصی خود تا پایان سال نگهداری کنند .

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار