پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • دوشنبه / 23 سپتامبر 2019 / 22:13
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2001
  • خبرنگار : 104

اربعین حسینی خنثی کننده تمام توطئه‌های دشمنان است

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان این‌که تمام توطئه‌های دشمنان با اربعین حسینی خنثی می‌شود گفت: در این حرکت شاهد روحیه جهادی هستیم و جوانان در اربعین جذب می‌شوند و نقشه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

به گزارش خوزآنلاین،حجت‌الاسلام سید محمود موسوی امروز در گردهمایی مدیران مواکب اربعین حسینی خوزستانی مستقر در عراق که در مجتمع فجر اهواز برگزار شد اظهار داشت: در ستاد عتبات عالیات برای اربعین حسینی تصمیم‌گیری دو طرفه و بین موکب‌داران و مجموعه است.

وی خاطرنشان کرد: موکب‌داران میدان‌دار خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی هستند و باید راهکارها و پیشنهادهای خود را برای این حرکت عظیم فرهنگی ارائه دهند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به این‌که میزبان مهمانان اربعین حسینی کشور عراق است، بیان کرد: مأموریت اصلی در خدمات‌رسانی برعهده عراق است و خادمان ایرانی در قالب کمک وارد کشور عراق می‌شوند.

وی با بیان این‌که موکب‌های عراق با تمام امکانات برای اربعین حسینی پای کار هستند، گفت: مردمی بودن و خروش همگانی در حرکت اربعین حسینی و خدمات‌رسانی به زائران بسیار با اهمیت است. در ایران و عراق شاهد مردمی بودن خدمات‌رسانی هستیم.

موسوی عنوان کرد: موکب‌داری و خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی را از برادران عراقی یاد گرفته‌ایم. خدمات‌رسانی به صورت کامل مردمی باشد و اگر دولتی شد تداوم ندارد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به کم‌نظیر و بی‌سابقه بودن حرکت اربعین و شکل خدمات‌رسانی به زائران، اظهار داشت: خدمات‌رسانی موکب‌داران برای تشویق محبین و عاشقان امام حسین(ع) برای زیارت است.

وی با بیان این‌ که اربعین حسینی نماد وحدت بین تمامی اقوام در ایران اسلامی و کشور عراق است، خاطرنشان کرد: اربعین حسینی یعنی هماهنگ بودن، قدرت تشیع، ید واحد بودن و چتری است که همه مسلمانان را زیرسایه خود جمع می‌کند.

موسوی با اشاره به این‌ که وحدت اربعین حسینی سبب شده تا عراق و کشورهای منطقه یک دست شوند، بیان کرد: حرکت اربعین حسینی تودهنی به تهاجم‌های داعش است و سبب آزادی بسیاری از کشورها از دست استعمارگران عالم شده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان این‌که تمام توطئه‌های دشمنان با اربعین حسینی خنثی می‌شوند، گفت: در این حرکت شاهد روحیه جهادی هستیم و جوانان در اربعین جذب می‌شوند و نقشه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

وی با اشاره به جذب جوانان و دعوت آنها به سمت ارزش‌ها از طریق حرکت اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین حسینی یعنی خنثی کردن تمام توطئه‌های دشمنان است. زیباترین، رساترین، موثرترین و لطیف‌ترین شعار در اربعین حسینی «لبیک یا حسین(ع)» است.

موسوی با بیان این‌که برخی به‌دنبال زیرسوال بردن حرکت اربعین حسینی هستند، ادامه داد: برخی افراد به اسم موکب می‌خواهند به تجارت بپردازند و کالاهای خود را به کشور عراق منتقل کنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با هشدار از اینکه اربعین حسینی نباید خدشه‌دار و آلوده به معاملات شود، خاطرنشان کرد: عده‌ای شیطان‌صفت با نام موکب‌داری می‌خواهند کالاهای خود را برای صادرات به عراق ارسال کنند اما می‌دانیم دروغ می‌گویند.

وی با بیان این‌که فلسفه حرکت امام حسین(ع) برای احیای نماز است، ادامه داد: نماز جماعت هنگام خدمات‌رسانی به زائران برپا و به بُعد معنوی اهتمام ویژه داشته باشیم.

موسوی با اشاره به رعایت بهداشت در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر در حرکت اربعین حسینی، امنیت موکب و تعیین بازرس، موکب توجه مدیران مواکب قرار گیرد. حضور روحانی موکب بسیار با اهمیت است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان این‌که نذورات امانت مردم به موکب‌داران است، ادامه داد: باید دقت شود که نذورات در محل و مکان مناسب و تعیین شده هزینه شود.

به گزارش خوزآنلاین، بیش از ۷۰ موکب از استان در مسیرهای مختلف عراق و خدمات‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) می‌پردازند و مواکب از دوم مهرماه سال جاری می‌توانند نسبت به استقرار در عراق اقدام و تا ۲۵ ماه صفر اجازه اسکان دارند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار