پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • دوشنبه / 23 سپتامبر 2019 / 22:01
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1988
  • خبرنگار : 104

ظرفیت تولید شکر از نیشکر و چغندر قند در ایران افزایش چشم‌گیری خواهد یافت

مدیر عامل کشت و صنعت کارون گفت : با دو منظوره شدن آسیاب B از مجموعه آسیاب های سه گانه کارخانه ، ظرفیت تولید شکر از نیشکر و چغندر قند افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.

به گزارش خوزآنلاین،عبدالمجید میرزاپور امروز  اظهار داشت: در همین راستا جلسه‌ای در وزارت جهاد کشاورزی با حضور محمدعلی جوادی قائم مقام وزیر، سهراب گیلانی نماینده مردم شهرستان های شوشتر و گتوند، مصطفی اکبری معاونت آب و خاک، مدیرکل جهاد کشاورزی خوزستان، معاونت امور مجامع شرکت‌های بانک کشاورزی و جمعی از مدیران ارشد وزارت خانه جهادکشاورزی برگزار شد و ضمن بحث و گفتگو از کارخانه حمایت و مقرر شد اقدامات لازم با توجه به تصویب طرح مورد بحث در خصوص عملیاتی کردن پروژه به عمل آید‌.

وی با تشریح مزایای توسعه این شرکت بیان کرد: طرح در دست اقدام برای نخستین بار در ایران اجرا می‌شود و قطعاً کشاورزی شمال خوزستان را متحول خواهد کرد و می تواند ضمن بی نیاز کردن کشور از شکر، ایجاد تولید ثروت و به تبع آن تولید شغل و کسب و کار پر رونق بخش خصوصی را فراهم سازد.

مدیرعامل کشت و صنعت کارون همچنین از حمایت‌های مدیرعامل بانک کشاورزی ، مجموعه جهاد کشاورزی، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، مجموعه مدیریت استانداری خوزستان و فرمانداران شهرستان های شوشتر و گتوند از روند جاری در راستای فعالیت های شرکت و توسعه آن ابراز خرسندی و تقدیر کرد.

در ادامه سهراب گیلانی نماینده شوشتر در مجلس شورلی اسلامی نیز ضمن تقدیر از موفقیت‌های شرکت کشت و صنعت کارون در افزایش تولید و بهره‌وری، نگرانی خود را از چگونگی واگذاری شرکت به بخش خصوصی ابراز و بر الویت واگذاری آن به تعاونی‌ها تاکید کرد.

گفتنی است، مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون در خصوص دو منظوره شدن شرکت که موجب تحول در تولید شکر و کشاورزی استان خوزستان خواهد شد مورد توجه حاضرین قرار گرفت و ضمن تقدیر قول مساعد همه مسئولین مذکور در حمایت از این طرح پشتوانه‌ای قوی برای این عملیات در کشت و صنعت کارون است.

شرکت کشت و صنعت کارون بزرگترین تولیدکننده شکر سفید ایران و خاورمیانه است که از سال۹۳ تا هم اکنون به همت مدیریت عامل و تیم همراه سیر صعودی در تولید شکر ، ایده و طرح های متفاوت اقتصادی ارائه و اجرا کرده که طرح دو منظوره کردن آسیاب یکی از آن هاست، با این توضیح که آسیاب های کارخانه به کمک کارشناسان برزیلی قادر به دریافت نیشکر و چغندر قند در دو بازه زمانی به دنبال هم می‌شود که نهایتاً استعداد کشاورزی شمال خوزستان و حتی کل استان را در کشت و تولید چغندر شکوفا می‌کند و این تحول عظیم برای نخستین بار می‌تواند با اشاعه این الگو به دیگر طرح های نیشکری استان‌، ثروت ملی و تبعات مثبت آن را برای مردم خوزستان از هم اکنون متصور شد .

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار