سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

  • دوشنبه / 23 سپتامبر 2019 / 14:33
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 1950
  • خبرنگار : 104

۱۰ هزار دانش آموز در خرمشهر مروج سلامت شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر گفت: ۱۰ هزار دانش آموز در اجرای طرح مروج سلامت در مدارس این شهرستان شبکه بهداشت و درمان خرمشهر را یاری می کنند.

به گزارش خوزآنلاین،عماد شرفی دوشنبه به برنامه طرح مروج سلامت در مدارس خرمشهر اشاره کرد و گفت: برنامه مروج سلامت مدارس برای انتقال مفاهیم سلامت بین دانش آموزان طراحی شده و ابتکار آن مربوط به برنامه “سلامت برای همه” سازمان بهداشت جهانی است.

وی برنامه مروج سلامت مدارس را نظامی برای ارتقای سلامت بیان کرد و گفت: این برنامه منجر به افزایش ظرفیت‌ها، توانمندسازی مردم و دانش آموزان برای سالم زندگی کردن می‌شود.

شرفی با بیان اینکه مدارس مروج سلامت مدرسه‌ را سلامت‌ محور می‌کنند گفت: در مدرسه سلامت‌ محور مدیر، معلم و دانش آموزان در این حرکت ایفای نقش کرده و مدارس نیز از نظر فیزیکی و روانی، محیطی امن پیدا می‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر برنامه جامع آموزش سلامت در مدارس را شامل ارائه خدمات بالینی مانند غربالگری‌ و معاینه در پایه‌های مختلف بیان کرد و گفت: ارائه خدمات خاص به دانش‌آموزانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند و غربالگری بیماری‌های غیرواگیر بخشی از فعالیت‌هایی است که در مدارس مروج سلامت اجرا می‌شوند.

شرفی به خدمات‌دهی این مدارس در سال تحصیلی گذشته اشاره کرد و گفت: در سال تحصیل گذشته ۳۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع پیش‌دبستانی، اول ابتدایی، چهارم، هفتم و دهم از سوی نیروهای مرکز بهداشت اعم از پزشک و مراقب سلامت معاینه شدند.

وی در ادامه گفت: در طول اجرای طرح مروج سلامت در مدارس خرمشهر طی سال تحصیلی گذشته تعدادی سمعک و عینک بین دانش‌آموز توزیع شد.

با آغاز سال تحصیلی ۴۰ هزار دانش آموز خرمشهری راهی ۲۱۳ آموزشگاه شدند.

۲۳ هزار نفر از جمعیت دانش آموزی خرمشهر در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار