چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳

Wednesday, 22 May , 2024

  • سه‌شنبه / 24 سپتامبر 2019 / 21:18
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2041
  • خبرنگار : 104

تردد زائران اربعین با خودروی شخصی از مرزهای خوزستان در دست پیگیری است

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از آمادگی کامل هنگ مرزی برای تامین امنیت زائران اربعین حسینی در مرزهای خوزستان خبر داد و گفت: تردد زایران اربعین با خودروی شخصی از مرزهای خوزستان از طریق کنسولگری عراق و ایران در حال پیگیری است.

به گزارش خوزآنلاین،سردار لطفعلی پاکباز روز سه شنبه در حاشیه نشست مشترک هنگ مرزی عراق و ایران در مرز شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران شمار تردد خودروها از مرزهای خوزستان را ۲ تا ۳ هزار خودرو پیس بینی کردو گفت: در این نشست موضوع تردد زایران اربعین با خودرو شخصی مطرح شد .اشکالاتی در این رابطه وجود دارد که مقرر شد طرف عراقی مکاتباتی با کنسولگری عراق و ایران انجام دهد.

وی در خصوص امنیت تردد زائران در ایام اربعین بیان داشت : طرف عراقی در این زمینه پیشنهادهایی داشت که نیاز است این دیدگاهها به مرزبانی کشور منعکس شود.

سردار پاکباز اظهار داشت: در نشست مشترک هنگ مرزی ایران و عراق در مرز شلمچه هماهنگی لازم برای تردد ایمن زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه

انجام شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به لغو روادید بین ایران و عراق پیش بینی می شود حضور زائران اربعین نسبت به سال های گذشته افزایش یابد لذا هنگ مرزی برای تامین بستر لازم برای تردد ایمن زائران وارد عمل شده است.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار