پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

  • سه‌شنبه / 24 سپتامبر 2019 / 21:19
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2044
  • خبرنگار : 104

کوی مدرس دزفول نیازمند امکانات و خدمات فرهنگی است

کوی مدرس از مناطق حاشیه ای شهر دزفول نیازمند توجه ویژه مسئولان در تامین امکانات و خدمات رفاهی است.

به گزارش خوزآنلاین،نماینده اهالی کوی مدرس دزفول روز سه شنبه با حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی دزفول در دفتر امام جمعه این شهر گفت: کوی مدرس دزفول با مشکلات بسیار زیادی مواجه بوده که منشا همه آنها بیکاری و مواد مخدر است.

سعید چراغعلی که جانباز مدافع حرم نیز می باشد،  افزود: بیشترین کاری که می توانیم برای جوانان این منطقه انجام دهیم جذب آنها در هیات های عزاداری و مساجد است چراکه بدلیل مشکلات اقتصادی کشور امکان اشتغال آنها میسر نیست.

وی اظهار داشت: ورزشکاران مدال آور این منطقه محروم و حاشیه ای به اعتیاد کشیده شده اند و جوانان این منطقه از کمترین امکانات ورزشی از جمله زمین فوتبال بی نصیب هستند.

نماینده اهالی کوی مدرس دزفول خواستار توجه مسئولان به این منطقه شد و افزود: حدود ۴۰ هزار نفر اهالی کوی مدرس از پارک به عنوان کمترین امکانات تفریحی بی بهره اند و با وجود احداث استخر به علت بالابودن هزینه ورودی امکان استفاده از این فضا برای اهالی نیست و اهالی توانایی پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار ریال برای هر نفر بابت استخر را ندارند.

امام جمعه دزفول نیز در این نشست با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در مناطق حاشیه ای از جمله کوی مدرس و طالقانی گفت: مناطق حاشیه ای نیازمند توجه ویژه مسئولان و خدمات فرهنگی هستند.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی حاشیه نشینی را یک مشکل کشوری دانست و افزود: شهرداری و سایر نهادها،  خدماتی در مناطق مدرس و طالقانی ارائه کرده اند ولی امکانات تناسبی با جمعیت ندارد.

وی اظهار داشت: طبق گفته رهبری نخستین اولویت باید پرداختن به مسایل حاشیه شهرها باشد، اگر بتوانیم مشکلات این مناطق را حل کنیم بسیاری از معضلات حل خواهند شد و از سایر خطرات مصون خواهیم ماند.

امام جمعه دزفول خواستار بازدید و پیگیری مسئولان برای احداث یک ورزشگاه در این منطقه محروم شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نیز گفت: باید از ظرفیت خیران و اعتبارات دولتی برای رفع مشکلات و معضلات استفاده کرد.

سیدمهدی چلوی افزود: حاشیه نشینی یکی از معضلات بزرگ کشور است که در سال ۹۵ در نشستی که با حضور رهبری برگزار شد به عنوان یکی از پنج مشکل اصلی مطرح شد.

وی اظهار داشت: به علت نبود زیرساخت ها و انبار شدن مشکلات، جمعیت بی شماری بدون امکانات رفاهی در فضایی محدود زندگی می کنند که فضای عمومی برای آنها پیش بینی نشده است و همین امر مشکل ساز می شود.

۷۰ هزار نفر از جمعیت دزفول حاشیه نشین است

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت استان خوزستان حاشیه نشین هستند که ۷۰ هزار نفر  آنها در دزفول هستند و این تعداد حاشیه نشین با تعداد حاشیه نشین های کل استان اصفهان برابری می کند.

وی افزود: با رشد حاشیه نشینی معضلاتی چون اعتیاد و فرقه های ضاله نیز توسعه می یابند که باید در جهت کاهش این آمار اقدام لازم صورت گیرد.

چلوی اظهار داشت: پس از دستور مقام معظم رهبری خدماتی به مناطق حاشیه ای ارائه و دفاتر تسهیل گری اجتماعی راه اندازی شد که در این خصوص چندین دفتر تسهیل گری نیز در دزفول راه اندازی شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با همت مسوولان معضلات و مسایل مناطق حاشیه ای دزفول کاهش یابند.

غلامحسین پرهیزگار جانشین فرمانده بسیج ناحیه مقاومت دزفول نیز گفت: سپاه طرح کرامت را در کوی مدرس دزفول اجرا کرد و شبکه های توزیع مواد مخدر با همکاری شهرداری شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه کلاس های فرهنگی با همکاری بهزیستی و شهرداری در این مناطق اجرا شده است، افزود: با وجود لزوم فعالیت مساجد مناطق محروم، این مساجد از امام جماعت محروم هستند و اعتباری برای جذب امام جماعت وجود ندارد.

وی با تاکید بر لزوم تصویب احداث پارک در این منطقه گفت: مردم از مسئولان انتظار کار دارند لذا در شورای فرهنگ عمومی باید مطالبه گری و انتقاد باب شود و خواسته ها و مطالبات مردمی بیشتر بیان شوند.

 ایران خیمه گاه امت اسلامی در مقابل استکبار جهانی است
امام جمعه شهرستان دزفول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران اکنون به برکت خون شهدا به خیمه گاه امت اسلامی درمقابل استکبار جهانی تبدیل شده است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و هفته دفاع مقدس افزود: امیدواریم رهرو صدیقی برای شهدا باشیم و از دفاع مقدس برای فرهنگ سازی در جامعه  و تربیت زنان و مردان استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: امروزه به برکت خون پاک شهدا و دکترین مقاومتی که ایران اسلامی آن را رقم زده دشمنان و استکبار جهانی به استیصال افتاده اند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول افزود: عزت و شکوهی که باعث تجدید بیعت رهبران امت های اسلامی از اقصی نقاط دنیا با مقام معظم رهبری شده این پیام را دارد که دفاع مقدس به بهترین نحو اثر خود را گذاشته است.
وی بیان داشت: خانواده شهدا نسبت به بی حجابی، تبعیض و بی عدالتی در جامعه دغدغه دارند لذا باید نسبت به ارزش های انقلاب توجه بیشتری داشته باشیم.
وی بر ضرورت ارتقای شرایط دینی و اجتماعی جامعه در تراز نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد و گفت: دشمن حساب شده و با برنامه عمل می کند و قصد دارد با ظرفیت های مختلف جلوی شتاب و سرعت انقلاب اسلامی را بگیرد.
امام جمعه دزفول افزود: استکبار جهانی زبانی جز صلابت و قدرت نمی شناسد لذا فقط باید با قدرت در مقابلش ایستاد.
وی اضافه کرد: با صلابتی که شهدا برای ما به ارمغان آوردند دشمن آسیب پذیر است و بطور قطع دشمن را وادار به عقل نشینی می کند.

کنگره آیت اله سیدمجدالدین قاضی دزفول در دزفول برگزار می شود
دبیر انجمن مفاخر شهرستان دزفول نیز گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته کنگره آیت اله قاضی به مناسبت چهارم خرداد ماه برگزار می‌ شود.
حسن پورکیانی افزود: کمیته های تحقیق و پژوهش، فرهنگی و تبلیغات، رسانه و فضای مجازی،  جوانان و پشتیبانی و مالی در خصوص این کنگره تشکیل و مسئولان هر کمیته مشخص شده اند.
مسوول ستاد اربعین شهرستان دزفول نیز در این نشست اظهار داشت: ستاد اربعین دزفول اقداماتی چون پخت ۶۷ هزار پرس غذا برای سیل زدگان، ارسال سه کاروان کمک های نقدی، تامین جهیزیه برای عروس و دامادهای سیلزده به مبلغ یک میلیارد ریال و ارسال کمک های مردمی به پلدختر انجام داده است.
ابوالحسن صادقی پور افزود: برای اربعین نیز زمین موردنظر را از هفته پیش تحویل گرفتیم که اقدامات برای جاسازی حسینیه، زینبیه، استراحتگاه و آشپزخانه در دست انجام است ولی نیازمند خدمات رفاهی مالی و کمک مسئولان هستیم.
غلامحسین افشاری سرپرست دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری نیز گفت: پارسال ۷۰۰ دانشجو در  ۲ دانشگاه فرهنگیان دزفول پذیرفته شد که امسال این تعداد به یکهزار نفر  رسیده است.
وی افزود: به علت بافت فرسوده مشکلاتی در خوابگاه و فضای سبز داریم که امیدواریم با همت مسئولان رفع شوند.
عبدالمحمد جرجانی مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز گفت: این ۲ دانشگاه بیش از ۴۸ سال فعال هستند و امسال افزون بر ۲۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه ها از بین دانش آموزان دزفولی پذیرفته شده اند که برای اشتغال از آنها استفاده خواهد شد.
وی خواستار اختصاص اعتبارات از سوی فرمانداری برای این دانشگاه ها شد و گفت: از  شهرداری انتظار می رود نسبت به آماده سازی فضای سبز این دانشگاه ها همکاری لازم را داشته باشد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار