پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • چهارشنبه / 25 سپتامبر 2019 / 20:17
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2116
  • خبرنگار : 104

آماده باش ۲۰ هزار نیروی راهور برای اجرای طرح ترافیکی اربعین

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آماده باش ۲۰ هزار و ۲۲۶ نیروی این پلیس برای اجرای طرح ترافیکی اربعین خبر داد.

به گزارش خوزآنلاین، سردار “سیدکمال هادیانفر” در کمیته هماهنگی اجرای طرح های ترافیکی اربعین و ارائه گزارش از اجرای طرح تابستانی سال ۹۸ با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان نیروی انتظامی را گرامی می داریم.

وی با اشاره به اتمام اجرای طرح تابستانی ۹۸، افزود: این طرح با تلاش همه دستگاه های مسئول به ویژه پلیس در ۲۱۷ هزار کیلومتر از جاده های کشور و شهرها سپری شد، هر چند تلاش های بسیاری صورت گرفت اما همچنان شاهد جان باختن تعدادی از هموطنانمان در تصادفات بودیم .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به پیش بینی کاهش ۱۲ درصدی تصادفات در برنامه های سال ۹۸، بیان کرد: متاسفانه علی رغم همه تلاش های صورت گرفته و هم افزایی دستگاه های مسئول، این مهم هنوز محقق نشده و نیاز به تلاش مضاعف می باشد.

وی اضافه کرد: همان گونه که در ایام نوروز با آماده باش ۱۰۸ هزار نفری نیروهای دستگاه های مسئول توانستیم آمار کشته شدگان جاده ای را ۱۷٫۶ دهم درصد کاهش دهیم باید این رویکرد را در طول سال نیز برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای دنبال کنیم.

سردار هادیانفر خاطر نشان کرد: متاسفانه پس از پایان ایام نوروز و بازگشت شرایط به حالت عادی، وفاق و هم افزایی دستگاه های مسئول که در ایام نوروز شاهد بودیم را دیگر در شرایط عادی نمی بینیم در حالی که باید این رویکرد برای کاهش جان باختگان در طول سال جاری و ساری باشد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه های مسئول برای کاهش جان باختگان جاده ای باید تلاش و کمک کنند، خاطر نشان کرد: پلیس مسئول تصادفات نیست؛ ما ناظم اجتماعی هستیم و باید همه کمک کنند تا تصادفات کاهش بیابد.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: تصادفات ناشی از شرایط جاده ها، ایمنی خودروها و عامل انسانی است و باید آحاد جامعه و از طرفی دستگاه های مسئول برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای اهتمام داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه در ۵۱ درصد از تصادفات، فرد در صحنه فوت می کند، ادامه داد: ۴۹ درصد از جان باختگان جاده ای مربوط به مرحله انتقال به بیمارستان و … می باشد، متاسفانه در ۷ ساعت، ۲ نفر در تصادفات جان خود را از دست می دهند و ۸ نفر معلول یا قطع نخاع می شوند و این آمار زیبنده کشور ما نیست.

سردار هادیانفر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار اعلامی مرکز فرماندهی و کنترل ناجا ، خاطر نشان کرد: در سه ماهه امسال ۴ هزار و ۴۹۹ نفر نیز جان خود را در تصادفات از دست دادند.

وی خاطر نشان کرد: ۳۴ درصد تصادفات در جاده ها رخ داده این در حالی است که ۷۰ درصد جان باختگان مربوط به جاده های کشور است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به تمهیدات این پلیس برای خدمات دهی به زوار اربعین اشاره و بیان کرد: از ۱۷ مهرماه تا ۳۰ مهرماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۲۲۶ نیروی راهور با ۴ هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت برای خدمات دهی به زوار اربعین در مسیرهای مرزهای چهارگانه چذابه، شلمچه، مهران و خسروی در آماده باش کامل هستند.

وی اشاره کرد: از ۲۰ هزار و ۲۲۶ نیروی آماده باش پلیس راهور ، ۱۱ هزار و ۴۴۰ نیروی پیاده فعالیت می کنند.*

انتهاي خبر

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار