دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • چهارشنبه / 25 سپتامبر 2019 / 12:35
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2082
  • خبرنگار : 104

برپایی موکب اتباع خارجی در مرز شلمچه آغاز شد

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: برپایی هشت موکب از سوی افغان‌های مقیم ایران در مرز شلمچه آغاز شد.

به گزارش خوزآنلاین،مکی یازع چهارشنبه اظهار داشت: افغان‌های مقیم شیراز، تهران، مشهد و یزد برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: مرز بین‌المللی شلمچه مانند سال گذشته علاوه بر میزبانی از زائران ایرانی، پذیرای زائران اتباع خارجی است و اتباع خارجی برای تشرف به عتبات عالیات به مرز شلمچه مراجعه می‌کنند.

یازع گفت: براساس پیش بینی انجام شده مرز شلمچه در ایام اربعین امسال میزبان زائران خارجی از ۹۵ کشور جهان خواهد بود.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی انجام شده ۴۰۰ موکب از میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی ایران و عراق در مرز شلمچه برپا می شود ضمن اینکه سه موکب ایرانی و عراقی نیز در بخش عراقی مرز شلمچه برپا خواهند شد.

مسئول کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت:برخی از موکبها از روز پنجشنبه خدمت رسانی به زائران را آغاز خواهند کرد.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار