دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • چهارشنبه / 25 سپتامبر 2019 / 20:13
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2110
  • خبرنگار : 104

مشترکان غیرمجاز آب خوزستان به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اینکه مشترکان غیرمجاز آب در شهرهای استان شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند گفت: قطع انشعاب و جریمه نقدی در انتظار استفاده کنندگان غیرمجاز آب در شهرهای این استان است.

به گزارش خوزآنلاین،محسن درفشان روز چهارشنبه با بیان اینکه یک پنجم مشترکان آب استان بصورت غیرمجاز از شبکه های موجود نسبت به برداشت آب اقدام می کنند بیان کرد: افرادی که در تا پایان مهرماه امسال برای مجاز کردن انشعابات اقدام نمایند علاوه بر بخشودگی جرایم، هزینه حق انشعاب را نیز بصورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: بر اساس ماده ۴ قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، امکان واگذاری انشعاب به دارندگان انشعابات غیرمجاز قبلی وجود دارد، اما کسانی که از اجرای قانون پیروی نکنند و بر استفاده از انشعابات غیرمجاز اصرار داشته باشند، بر اساس ماده ۲ همان قانون به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم می شوند.

درفشان اظهار داشت: انشعاب‌های غیرمجاز علاوه بر افزایش بی‌رویه مصرف آب سبب بروز خسارت هایی به شبکه توزیع و تأسیسات شرکت آبفای خوزستان شده است.

وی افزود: مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست و این گونه انشعاب ها منجر به اخلال در خدمات رسانی منظم و تضییع حقوق سایر مشترکان، آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی و همچنین به دلیل برداشت بی رویه منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع می شود.

به گفته معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان سیستم کنترل نرم افزاری شناسایی تمام مشترکان آبفا راه اندازی شده از این رو مشترکان غیر مجاز تا پایان مردادماه امسال فرصت دارند نسبت به قانونی کردن و دریافت اشتراک به اداره‌های آب در شهرستان‌های استان مراجعه کنند.

استان خوزستان بدون در نظر گرفتن شهرستان اهواز دارای ۷۱۰ هزار مشترک آب است که یک پنجم آنها به صورت غیرمجاز آب برداشت می‌کنند، روزانه حدود ۱۴۲ هزار انشعاب غیرمجاز، بیش از ۴۸۰ هزار متر مکعب آب در شبانه روز به صورت غیرمجاز، بدون هزینه و مخفیانه مصرف می‌کنند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار