پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • چهارشنبه / 25 سپتامبر 2019 / 11:00
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2060
  • خبرنگار : 104

کاروان اربعین از منطقه آزاد اروند راهی کربلا می‌شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه کاروانی از این منطقه در ایام اربعین راهی کربلای معلا می شود گفت: منطقه آزاد اروند هزینه سفر این کاروان را تقبل می‌کند.

به گزارش خوزآنلاین،اسماعیل زمانی سه شنبه شب در همایش قرآنی سران و شیوخ عشایر شهرستان های آبادان و خرمشهر اظهار داشت: کاروان مذکور متشکل از بزرگان و سران عشایر شهرهای آبادان و خرمشهر به عنوان کاروان بزرگان اروند برای شرکت در همایش اربعین و شرکت در این ضیافت الهی راهی عتبات عالیات عراق می شود.

وی افزود:به همت شیعیان منطقه ، بزرگان و شیوخ ایران و عراق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی امسال با شکوه بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزار می شود.

زمانی با بیان اینکه امسال تمهیدات و امکانات بیشتری از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی تدارک دیده شده است گفت: با توجه به حذف روادید و پیش بینی افزایش چند برابری زائران اربعین امکانات بیشتری برای خدمت رسانی در ایام اربعین حسینی در مرز شلمچه و در خاک عراق تدارک دیده شده است.

وی از نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی برای تامین امنیت زائران ایرانی و اتباع عراقی در ایام اربعین قدردانی و گفت: در شرایط ویژه ای قرار داریم و دشمنان اسلام و تشیع بعد از فروپاشی داعش در عراق به دنبال فتنه گری هستند.

زمانی وحدت و همدلی بین مردم ایران و عراق را عامل شکست دشمنان اسلام بیان کرد و گفت: در حال حاضر شرایط جهانی و منطقه ای بسیار حساس و تعیین کننده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: ایران کشوری عزتمند و بزرگی است لذا دشمنان جمهوری اسلامی می خواهند این عزت و بزرگی را از بین ببرند ولی با وحدت اقوام سران عشایر این عزت و بزرگی حفظ می شود.دشمن با کمک عوامل نفوذی خود در پی تفرقه بین اقوام و عشایر است.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار