دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

اهوازی‌ها مشکلات خدمات شهری را از طریق سامانه ۱۳۷ اعلام کنند

معاون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: با هماهنگی کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز مقرر شد که اعضای شورای شهر در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ به‌صورت مستقیم پاسخگوی تماس‌های شهروندان به سامانه ۱۳۷ خواهند بود.

به گزارش خوزآنلاین،معاون شهردار اهواز،  در تشریح عملکرد سامانه ۱۳۷ شهرداری اظهار کرد: با هماهنگی کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز مقرر شد که اعضای شورای شهر در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ به‌صورت مستقیم پاسخگوی تماس‌های شهروندان به سامانه ۱۳۷ خواهند بود.

وی افزود: این کار جهت ارتباط مستقیم با شهروندان و پیگیری درخواست‌های مردم است؛ مرکز ۱۳۷ شهرداری متشکل از چند اپراتور است که سوالات مردم را در یک سامانه نرم‌افزاری ثبت کرده و درخواست‌ها و شکایات مردمی کدبندی می‌شوند.

درخواست‌های ثبت شده شهروندان در سامانه ۱۳۷

معاون شهردار اهواز در رابطه با انواع درخواست‌ها عنوان کرد: اغلب درخواست‌ها به صورت معمول شامل لکه‌گیری آسفالت، هرس یا جمع‌آوری شاخ و برگ درختان، نظافت، سد معبر و بخش‌های ترافیکی و عمرانی است.

وی افزود: سرعت پاسخگویی در شهرداری باید در سطح بالاتری باشد و به رکورد ۲۴ ساعت برسد اما در حال حاضر به دلیل کمبود امکانات موفق نشده‌ایم اما همین سامانه ۱۳۷ شهرداری نیز ارزیابی‌هایی دارد که بعضی مناطق معتقدند بیانگر زحمات است؛ شورای شهر نیز میتوانند با حضور در مرکز مدیریت ۱۳۷ از نزدیک شاهد روند پاسخگویی و ارزیابی‌ مشکلات شهروندان باشند.

بازدیدهای هفتگی از مناطق اهواز

عالیپور در رابطه با دیگر اقدامات شهرداری در راستای ارزیابی مشکلات مناطق  بیان کرد: همچنین یکی دیگر از تصمیمات این بود که بر اساس آن هر هفته از دو الی سه منطقه  بازدیدهایی از نحوه خدمات آن مناطق داشته باشیم.

وی افزود: این بازدیدها منجر به گزارشی همراه با ارزیابی کمی و بر اساس شاخص‌های نگه‌داشت شهر که بالغ بر ۱۲۰ آیتم است می‌شود؛ در ارزیابی سه ماهه نیز نظرات اعضای شورای شهر به انضمام نظرات کارشناسان شهرداری اهواز در جمع‌بندی نهایی جهت ارزیابی عملکرد مناطق تاثیرگذار خواهد بود.

این بازدیدها برای اثربخشی است

معاون شهردار اهواز گفت: شورای شهر به صورت روزمره با مردم و درخواست‌های آن‌ها مواجه و در ارتباط است اما در برنامه بازدید هفتگی روند انجام خدمات در مناطق را بررسی خواهند کرد؛ این بازدیدها نیز به همراه شهردار، معاون و کادر اجرایی مناطق انجام خواهد شد.

وی افزود: و این بدان جهت است که ضمن انتقال تذکرات به صورت مستقیم،  اعضای شورای شهر از نزدیک شاهد کیفیت مناطق باشند و در پایان نیز نمراتی به صورت نسبی به مناطق داده خواهد شد تا این بازدیدها جنبه اثربخش پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار