دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

تاکید مسؤولان ایرانی و عراقی بر خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی

نخستین نشست مشترک مسؤولان دو کشور ایران و عراق به منظور هماهنگی در برگزاری مراسم اربعین امسال و با تاکید بر خدمات رسانی استاندارد به زائران اربعین حسینی و رفع نواقص و مشکلات موجود در پایانه مرزی چذابه برگزار شد.

به گزارش خوزآنلاین،نخستین نشست مشترک مسؤولان دو کشور ایران و عراق به منظور هماهنگی در برگزاری مراسم اربعین امسال ظهر امروز در پایانه مرزی چذابه برگزار شد.

در این نشست مقامات دو کشور همسایه بر لزوم خدمات رسانی استاندارد به زائران اربعین حسینی، تأمین وسایل نقلیه جهت جابه جایی زائران از پایانه مرزی چذابه تا عتبات توسط  مقامات ایرانی، کنترل کامل  ورود و خروج، پیشگیری از حمل مواد مخدر و جلوگیری از ورود آن به کشور عراق، نظارت دقیق بر تردد وسایل نقلیه به منظور حفظ سلامت زائران و تأمین امکانات خدماتی و رفاهی تاکید کردند.

در ادامه این نشست علی حسین حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استاندارخوزستان با تاکید بر تعمیق روابط بین دو کشور همسایه  ایران و عراق به ویژه استان‌های میسان و خوزستان اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به مراسم اربعین انتظار می‌رود مقامات عراقی با مقامات ایرانی در بحث ساماندهی زائران اربعین و رفع نواقص و مشکلات موجود همکاری کنند.

حمید سیلاوی فرماندار دشت آزادگان نیز گفت: تاکنون اقدامات بسیار  خوبی در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های مواصلاتی، فراهم کردن امکانات لازم برای زائران، ساماندهی  پارکینگ‌ها انجام شده است.

وی افزود: به منظور برگزاری بهتر مراسم قطعاً  تعامل و همکاری مقامات عراقی با مقامات ایرانی در امری ضروری است.

ابو قاسم الساعدی رئیس شورای استان میسان عراق نیز با اشاره به روابط دیرینه مردم مسلمان عراق با مردم ایران گفت: مردم عراق به ویژه  استان‌های مرزی میسان و خوزستان روابط نزدیکی دارند.

وی خطاب به مسؤولان دو کشور بیان کرد: نظارت دقیق  در کنترل تردد زائران و نیز چگونگی خدمات رسانی به آنها، کنترل گذرنامه و رفع مشکلات از موارد ضروری ایام اربعین است که باید ویژه به آن‌ها رسیدگی کرد.

 انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار