پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

  • یکشنبه / 29 سپتامبر 2019 / 16:29
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2306
  • خبرنگار : 104

تامین آب شرب مواکب اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه

آب شرب مواکب اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه تامین می‌شود

به گزارش خوزآنلاین،نایب رئیس قرارگاه اربعین در آبفای خوزستان با بیان اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز موکب‌های اربعین در شلمچه و چذابه وجود ندارد، گفت: در ایام اربعین روزانه چهار هزار متر مکعب آب آشامیدنی به موکب‌های اربعین در شلمچه پمپاژ می‌شود.

حمید محبی با بیان اینکه در بخش تامین آب برای موکب‌های اربعین اقدام خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: پیش‌بینی لازم برای تامین، ذخیره و توزیع آب آشامیدنی بین موکب‌های شلمچه و چذابه انجام شده است.

نایب رئیس قرارگاه اربعین در آبفای خوزستان بیان کرد: اربعین سال گذشته علاوه بر ایجاد شبکه آبرسانی بین موکب‌ها در شملچه، بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار لیتر آب در مخازن موکب‌ها ذخیره‌سازی شد که امسال با توجه به پیش بینی افزایش جمعیت زائران این میزان به ۲۶۰ هزار لیتر افزایش یافته است.

وی افزود: در اربعین سال گذشته ۳۳ دستگاه تانکر آب مورد نیاز موکب‌ها در مرز شلمچه تامین شد که امسال تاکنون ۱۰ دستگاه تانکر آماده شده و انتظار می‌رود سایر تانکرهای آبرسانی از سوی استان‌ها و شهرهای معین نیز تامین شوند.

محبی با اشاره به شرایط آبرسانی مرز چذابه خاطرنشان‌کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به میزان مورد نیاز جمعیت زائران اربعین آب آشامیدنی تامین می‌شود و مشکلی در تامین آب شرب در مرز چذابه وجود ندارد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار