پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • یکشنبه / 29 سپتامبر 2019 / 17:02
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2330
  • خبرنگار : 104

تعمیر۱۰۰ واحد زلزله‌زده در مسجدسلیمان آغاز شد

رئیس ستاد بازسازی منازل زلزله‌زده مسجدسلیمان گفت: تا کنون برای تعداد ۲ هزار نفر تشکیل پرونده شد که از این تعداد، تعمیرات ۱۰۰ واحد آغاز شده است.

به گزارش خوزآنلاین،روح الله عمادی، رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده مسجدسلیمان بعد از ظهر امروز در رابطه با آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص منازل زلزله‌زده مسجد سلیمان، اظهار کرد: در فاز نخست تعداد ۱۲ هزار خانه زلزله‌زده ارزیابی شد که از این تعداد ۱۱ هزار واحد ثبت سیستم شد و یک هزار واحد دیگر به دلیل برخی از مشکلات ثبت نشدند.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم شناسایی مالکان در دستور کار قرار گرفت و مدارک هویتی متقاضیان دریافت شد، افزود: ازآنجایی که تعداد متقضیان زیاد بود با ۱۰ دفتر پیشخوان توافقنامه‌ای منعقد شد که روند تشکیل پرونده برای متقاضیان در آن دفاتر انجام شود.

رئیس ستاد بازسازی منازل زلزله‌زده مسجدسلیمان گفت: تا کنون برای تعداد ۲ هزار نفر تشکیل پرونده شد که از این تعداد، تعمیرات ۱۰۰ واحد مسکونی آغاز شده است.

عمادی با بیان اینکه هم زمان با ارزیابی واحدهای زلزله‌زده، متقاضیان به بانک معرفی می‌شوند، عنوان کرد: تعداد یک هزار و ۴۰۰ واحد احداث مجدد هستند و تقریباً تعداد ۷ هزارو ۵۰۰ واحد تعمیری هستند، ضمن اینکه یک هزارو ۳۰۰ واحد سالم ارزیابی شده‌اند.

وی با اشاره به متغیر بودن مبالغ پرداختی به واحدهای تعمیری بیان کرد: به واحدهای تعمیری نوع یک ۱۵ میلیون وام و ۵ میلیون تسهیلات بلاعوض، تعمیری نوع دو ۱۰ میلیون وام و ۳٫۵ میلیون تسهیلات بلاعوض و تعمیری نوع سوم۷٫۵ میلیون وام و ۲٫۵ تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود.

عمادی افزود: به واحدهای احداثی نیز مبلغ ۵۰ میلیون وام و ۱۲ میلیون تسهیلات بلاعوض به علاوه مصالح یارانه‌ای در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار