دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

  • یکشنبه / 29 سپتامبر 2019 / 16:49
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2315
  • خبرنگار : 104

دو سوم صندلی‌های علمی کاربردی خالی مانده است/دنبال مجوز تکمیل ظرفیت هستیم

رئیس دانشگاه علمی کاربردی از خالی ماندن دو سوم صندلی های این دانشگاه برای مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: دنبال مجوز پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت هستیم که امیدواریم درخواست ما در این زمینه مورد موافقت وزارت علوم قرار بگیرد.

به گزارش خوزآنلاین،دکتر محمد حسین امید ضمن بیان این مطلب از کاهش جمعیت دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی برای سال تحصیلی جاری خبر داد و اظهار کرد: این دانشگاه نیز همانند سایر زیر نظام‌های آموزش عالی برای سال جاری با کاهش ورود دانشجو مواجه شده، با این وجود در مجموع دانشگاه علمی کاربردی در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۵ درصد رشد پذیرش دانشجو اتفاق افتاده است. اما با این وجود بیش از دو سوم صندلی‌های این دانشگاه خالی از دانشجو باقی مانده است.

وی در ادامه تصریح کرد: حدود ۴۰۰ هزار ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد اما پذیرشی که در شهریور ماه اتفاق افتاده است حدود ۹۰ هزار دانشجو بوده است یعنی بیش از ۳۰۰ هزار ظرفیت این دانشگاه خالی از دانشجو باقی مانده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خاطر نشان کرد: در حال مذاکره با وزارت علوم هستیم که بتوانیم اوایل مهر ماه در دوره تکمیل ظرفیت دانشجو پذیرش کنیم. امیدوارم با توجه به این که دوره‌های مهارتی یکی از سیاست‌های وزارت علوم  و از قانون برنامه ششم توسعه کشور است این تکمیل ظرفیت مورد موافقت وزیر علوم قرار بگیرد.

به گفته وی، براساس قانون برنامه ششم توسعه کشوری سهم آموزش های مهارتی در کشور باید به ۳۰ درصد برسد و در حال حاضر در مجموع سهم دو دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی از ۱۵ درصد هم کمتر است و هر چه بتوانیم از دانشجویانی که به هر دلیل در کنکور به خواسته خود نرسیده و پشت کنکور هستند در این رشته‌ها جذب کنیم به نفع نظام، کشور و دانشگاه است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار