دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • دوشنبه / 30 سپتامبر 2019 / 14:48
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2401
  • خبرنگار : 104

ادامه ایمن‌سازی مسیرهای شلمچه و چذابه در آستانه اربعین

رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به وضعیت مسیرهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه برای تردد زائران اربعین، از ادامه ایمن‌سازی این دو مسیر تا نیمه مهرماه خبر داد.

به گزارش خوزآنلاین،سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مسیرهای منتهی به مرز شلمچه اظهار کرد: در مسیر مرز شلمچه، قرار نیست جاده اهواز تا خرمشهر تعریض شود اما در مسیر خرمشهر نصب تابلو علائم، خط‌کشی معابر و ایمن‌سازی مسیر در حال انجام است.

وی در خصوص وضعیت مسیرهای منتهی به مرز چذابه نیز تصریح کرد: در محور چذابه چند مشکل اساسی وجود دارد اما مسیر اهواز تا سوسنگرد مشکل خاصی ندارد و تنها خط‌کشی، نصب تابلو علائم و ایمن‌سازی مسیر در حال انجام است.

رئیس پلیس راه خوزستان افزود: در مسیر سوسنگرد تا بستان مشکلاتی وجود دارد. در این مسیر برخی نقاط در حال توسعه است. سال گذشته زیرسازی‌هایی برای دوبانده کردن جاده در این مسیر انجام شده بود اما در برخی نقاط که هنوز آسفالت نشده بود، زیرسازی‌ها به دلیل سیل از بین رفت که اکنون کار در این مسیر مجددا در حال انجام است اما ممکن است برای تکمیل برخی نقاط مسیر سوسنگرد تا بستان تا اربعین فرصت وجود نداشته باشد و احتمالا در برخی نقاط پایان کار تا زمان اربعین نرسد.

وی بیان کرد: در ادامه، مسیر بستان تا چذابه مشکل خاصی نیز ندارد و ایمن‌سازی جاده در حال انجام است.

دولتشاهی گفت: نهایتا تا ۱۵ مهرماه فرصت داریم و باید ببینیم کارها به کجا می‌رسند. پس از آن، کلیه عملیات اجرایی متوقف می‌شود زیرا در زمان تردد زائران نمی‌توانیم اجازه دهیم ماشین‌آلات سنگین تردد کنند البته در صورتی که تردد کم و وضعیت ترافیک روان باشد، اجازه ادامه کار داده خواهد شد.

رئیس پلیس راه خوزستان عنوان کرد: زیرسازی جاده‌ منتهی به مواکب، جاده پشت مواکب، جاده نفت و جاده ۲۲ متری بین پارکینگ‌ها در حال انجام است. تکمیل این مسیرها حیاتی و حساس است و تمام تاکید ما بر تکمیل این چهار محور است و اگر این محورها تکمیل نشوند قطعا با مشکل مواجه می‌شویم.

دولتشاهی گفت: امسال به هیچ خودرویی اجازه ورود یا پارک در مواکب داده نمی‌شود و ماشین‌آلات باید خدمات‌رسانی را از پشت مواکب انجام دهند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار