دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • دوشنبه / 30 سپتامبر 2019 / 14:25
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2383
  • خبرنگار : 104

خدمت رسانی به زائران اربعین در مرز شلمچه آغاز شد

رئیس عتبات عالیات خرمشهر و جانشین قرارگاه مشارکت‌های مردمی و ستاد اسکان مرزی از فعالیت موکب‌های مستقر در مرز شلمچه خبر داد و گفت: خدمت رسانی به زائران اربعین در گذرگاه مرزی شلمچه از امروز دوشنبه مصادف با یکم ماه صفر آغاز شد.

به گزارش خوزآنلاین،عبدالامیر تابنده روز دوشنبه به استقرار ۲ موکب ایرانی دربصره عراق اشاره کرد و افزود: موکب‌های ایرانی و عراقی در نقطه صفر گذرگاه مرزی شلمچه عراق مستقر شدند و با ۲۰۰ نفر خدمه روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پرس غذای گرم ، آب و چای بین زائران اربعنی توزیع می کنند.

تابنده اظهار داشت: برپایی و تجهیز ۴۰۰ موکب در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی شلمچه با شتاب در حال انجام و اتمام است و نیازهای موکب ها از جمله آب، برق و گاز تامین شده است.

وی در پاسخ به علت نبود آب در خط لوله آبرسانی به موکب های مرز شلمچه گفت: شکستگی در ۲ نقطه خط لوله آبرسانی در مسیر شلمچه وجود دارد که ماموران واحد تعمیر امور آبفای شهری در محل شکستگی این خط مشغول کار هستند و قول مساعد برای تامین آب در شبکه آبرسانی موکب ها را دادند.

تابنده افزود: علاوه بر عملیات برق رسانی موکب ها، روشنایی مسیر شلمچه ، خط کشی معابر نیز در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: گیت های اتباع خارجی در مرز شلمچه در حال آماده سازی است ضمن اینکه گیت های کنترل گذرنامه در این پایانه مرزی فعال هستند.

در ایام اربعین پارسال بیش از ۴۰۰ موکب در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه با پخت غذای گرم ، میوه ، چای و میان وعده غذایی به زائران کربلا خدمت رسانی کردند.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از دیروز یکشنبه هفتم مهرماه مصادف با اول ماه صفر شروع شده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار