دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

  • دوشنبه / 30 سپتامبر 2019 / 13:39
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2378
  • خبرنگار : 104

ماجرای تولد۴ قلوهای اهوازی از تولد تا مرگ

از روز گذشته خبری عنوان “گروگانگیری نوزادان ۴ قلوی اهوازی” در شبکه های مجازی دست به دست شد

به گزارش خوزآنلاین،از روز گذشته خبری عنوان “گروگانگیری نوزادان ۴ قلوی اهوازی”  در شبکه های مجازی دست به دست شد با هدف جلوگیری از انتشار این شایعه به انتشار اظهارات رئیس بیمارستان آیت الله کرمی اهواز در این باره می‌پردازد.

اسماعیل ویسی رئیس بیمارستان آیت الله کرمی اهواز درباره مشکل ایجاد شده برای ۴ قلوها در این بیمارستان می‌گوید: در تاریخ ۱۰مرداد ۹۸ خانم بارداری به دنبال بارداری ۴قلو با سن بارداری ۳۱ هفتگی (۷تا۹ هفته پیش از موعد)به صورت سزارین وضع حمل کرد و درهنگام وضع حمل تیم کامل پزشکان متخصص زنان و بیهوشی و جراحی عمومی و اورولوژی و فوق تخصص نوزادان به همراه کادر مجرب اتاق عمل حضور فعال داشته‌اند.

وی ادامه می‌دهد: نتیجه وضع حمل ۴ نوزاد نارس IUGR بود که در مدت ۵۸روز بستری، این نوزادان تحت مراقبت قرار گرفتند ولی یکی از قل‌ها به دلیل وزن بسیارکم زمان تولد، در تاریخ ۲۲شهریور۹۸ فوت می‌کند، اما خانواده چهار قلوها برای بردن جسد نوزاد هیچ اقدامی نکردند در حالی که بیمارستان ٣میلیون تومان و کمیته امداد ۳میلیون تومان از مانده فرانشیز این نوزاد را تقبل کردند همچنین کمیته امداد مبلغ ۵میلیون تومان وام به این خانواده اختصاص دادند که با این وجود قل متوفی همچنان در بیمارستان نگه داری می‌شود.

ویسی بیان می‌کند: درخصوص سه قل دیگر و مادر نوزادان، کل فرانشیز مانده ۵۸۷ میلیون و ۳۱۰ هزار ریال است که پدر نوزادان فرانشیز ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال برای مادر و فرانشیز ۲۰ میلیون ریال برای نوزادان پرداخت نموده است و کل مبلغ مانده فرانشیز بیمارستان حدودا ۵۵۰ میلیون ریال است.

رئیس بیمارستان کرمی اهواز در ارتباط با زمان ترخیص قل‌ها می‌گوید: یک قل نوزادان در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ مرخص ، قل دیگر در تاریخ ۲ مهر ۹۸ مرخص و قل سوم در تاریخ ۴ مهر۹۸ (۲روز قبل روز پنجشنبه) مرخص اعلام شده‌اند.

وی می‌افزاید: در تاریخ  ۴ مهر ۹۸ جلسه‌ای با هیئت مدیره بیمارستان و ریاست کمیته امداد تشکیل شد و مقرر شد باتوجه به منویات مقام عظمای ولایت مبنی بر ترویج فرزند آوری مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از مانده فرانشیز قل‌های زنده تخفیف داده شود.

ویسی می‌گوید: از تاریخ پنج شنبه ۴مهر ۹۸ تا به امروز طبق گزارش واحد ترخیص بیمارستان هیچکس جهت ترخیص نوزادان مراجعه ننموده است که مبلغ مانده لازم جهت ترخیص به آن‌ها اعلام گردد.

وی در پایان جهت حمایت از پرسنل و خدوم بیمارستان و نهادها و ارگان‌ها تصریح می‌کند: بطور مختصر به استحضار مردم سرافراز و آزاده می‌رساند که همه خدمات لازم این چهارقلوها به موقع و درجا و در بهترین شرایط ارائه شده است و فوت قل چهارم به دلیل وزن بسیار پایین بوده و عنوان کردن عدم رسیدگی شایسته حُرمت این واحد نیست همچنین براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در کمک و تشویق به فرزند آوری جامعه، کمیته امداد امام خمینی حدود ۵۰۰میلیون ریال از هزینه این هموطنان گرامی را تقبل کرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار